Krakowski Miesiąc Fotografii - można już zgłaszać projekty

Organizatorzy "Miesiąca Fotografii w Krakowie" (Fundacja Imago Mundi oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych) poinformowali, iż można już nadsyłać zgłoszenia do piątej edycji festiwalu. Organizatorzy kierują zaproszenie do artystów fotografików, szkół i galerii.

Przypomnijmy, iż krakowski Miesiąc Fotografii to cykliczny festiwal fotografii, zbliżony rangą do odbywającego się w Łodzi Fotofestiwalu. Najbliższa edycja, już piąta z kolei, odbędzie się w dniach 4-31 maja. Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy zaprezentowano 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych, ponad 200 artystów z 18 krajów. W 2006 r. gościem specjalnym festiwalu były Węgry, teraz będą to Niemcy - i to właśnie niemieckiej fotografii poświęcona jest jedna z części imprezy. Pozostałe części Miesiąca Fotografii obejmą m.in. program off, złożony z projektów młodych artystów polskich i zagranicznych, pokazy slajdów, wykłady i spotkania z artystami, akcje fotograficzne i warsztaty.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 25 stycznia 2007 r. Należy je nadsyłać drogą elektroniczną na adres off@photomonth.com (wypełniony formularz oraz przynajmniej 6 zdjęć w formacie JPEG nie przekraczających 5 MB pojemności). W przypadku projektów trudnych do zarchiwizowania w opisany sposób uwzględniane będą zgłoszenia na płytach CD (adres znajduje się w formularzu).

Więcej informacji: Miesiąc Fotografii


Zobacz również