Kreatywne 7.1

Trzy karty dźwiękowe wyposażone w obsługę uprzestrzenionego dźwięku w standardzie 7.1 to najnowsza propozycja firmy Creative.

Trzy karty dźwiękowe wyposażone w obsługę uprzestrzenionego dźwięku w standardzie 7.1 to najnowsza propozycja firmy Creative.

Kreatywne 7.1

Creative wprowadziło nowe karty dźwiękowe działające w standardzie 7.1 . Sound Blaster Audigy 2 ZS jest modelem, który sprawdza się zarówno przy odtwarzaniu filmów, jak i w grach. Wyposażono go w obsługę standardów uprzestrzenniania dźwięku EAX Advanced HD, Dolby Digital EX i DTS-ES. Ponadto karta Audigy 2 ZS ma konsolę THX umożliwiającą precyzyjną kalibrację głośników do zapewnienia optymalnego dźwiękowego środowiska przestrzennego. Z kolei zaletą technologii Advanced Resolution jest wsparcie dla standardu DVD-Audio w trybie stereo 24-bit./92 kHz i wielokanałowym 5.1 24-bit./96 kHz. Bardziej rozbudowaną wersją tej karty jest Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum Pro, wyposażona w zewnętrzny interfejs zawierający komplet łączy: S/PDIF, dwa porty FireWire, 3 stereofoniczne wejścia analogowe i złącze MIDI.

Zbliżone możliwości oferuje inna karta Creativa: Sound Blaster Audigy 2 NX. To model zewnętrzny, działający w systemie 7.1. Urządzenie można podłączyć do komputera przez łącze USB 2.0. Karta jest ponadto wyposażona w optyczne złącza S/PDIF, cyfrowe wyjście elektryczne S/PDIF oraz zestaw tradycyjnych wejść i wyjść analogowych.

Informacje

Producent

Creative Labshttp://www.creative.pl

Ceny

Sound Blaster Audigy 2 ZS ok. 650 zł

SB Audigy 2 ZS Platinum Pro ok. 1200 zł

Sound Blaster Audigy 2 NX ok. 560 zł