Kreatywny Creative

Więcej zewnętrznych kart dźwiękowych i zmiany wśród zestawów głośnikowych – takie informacje o planach firmy uzyskaliśmy od Creative'a na targach CeBIT.

Na stoisku firmowym nie było praktycznie żadnych nowości. Wszystkie produkty znacie już z informacji które publikujemy na łamach PCWK, a zdecydowana większość urządzeń była już nawet dogłębnie przetestowana. Za kulisami, jak to zawsze na targach bywa, można się jednak dowiedzieć więcej na temat przyszłych planów firmy. Nie przychodzi to co prawda łatwo, jednak jak "pociągnie" się za język poszczególnych menadżerów produktów to można uzyskać pewien obraz oferty, która u Creativa zostanie odświeżona we wrześniu.

Ciekawie przedstawiają się plany firmy odnośnie kart dźwiękowych. Segment tanich produktów zostanie uzupełniony o zewnętrzny model dwukanałowy o nazwie SoundBlaster MP3+. Nazwa jest nieco myląca bo produkt z MP3 nie ma w sumie wiele wspólnego. Ma to być prosta karta dźwiękowa komunikująca się z komputerem za pośrednictwem portu USB. Urządzenie ma niewielkie wymiary i można je powiesić na obudowie notebooka. W jej wyposażeniu znajdziemy wejście i wyjście cyfrowe (optyczne) oraz wejścia i wyjścia analogowe RCA. Dokładna specyfikacja nie jest jeszcze dostępna, jednak producent określa produkt jako kartę dla tych, którzy nie są zadowoleni z jakości dźwięku oferowanej przez zintegrowane układy audio. Cena karty ma oscylować w okolicach 50 EUR.

Karty Audigy2 najprawdopodobniej będą obsługiwały nowe standardy dźwięku przestrzennego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie to DTS. Modyfikacji ma również ulec system gniazd. Osoby, które będą chciały podłączyć do karty centralna kolumnę tylną nie będą musiały (jak to mam miejsce obecnie) kupować specjalnie do tego przystosowanego zestawu głośników Creativa. Stosowne gniazdo do podłączenia tej kolumny zostanie po prostu dodane. Ilość obsługiwanych kolumn ma przy tym wzrosnąć do 8.

Wśród głośników należy się spodziewać nowych zestawów 6.1. Będą to najprawdopodobniej kolumny ekonomicznej serii Inspire. Szerokie zastosowanie znajdą też głośniki tytanowe znane z modelu I-Trigue.


Zobacz również