Kredyt z komórki

Francuski Sagem prezentuje pierwszy na świecie telefon komórkowy z czytnikiem kart kredytowych, który zyskał akceptację organizacji Europay International.

Firma Sagem, znana głównie z produkcji telefonów komórkowych i tunerów telewizji satelitarnej, opracowała pierwszy na świecie telefon komórkowy z wbudowanym miniaturowym terminalem do kart kredytowych. Aparat ten uzyskał już akceptację organizacji Europay International jako zgodny ze specyfikacją EMV, opracowaną przez instytucje, takie jak Visa i MasterCard. Oznacza to, iż aparat jest odpowiedni pod względem rozwiązań mechanicznych, elektronicznych i programowych do obsługi kart kredytowych.

Producent utrzymuje, iż jest to pierwsze gotowe do wdrożenia, kompleksowe rozwiązanie typu mobile commerce. Bankowy telefon Sagem opracowano na podstawie jednego z najnowszych aparatów producenta z serii 900. Czytnik, do którego są wkładane karty kredytowe, wbudowano w baterię umieszczoną w tylnej części aparatu. Obsługę dokonywanych płatności nadzoruje odpowiednie oprogramowanie zawarte na karcie SIM użytkownika, co ogranicza również ilość danych, jakie muszą podawać użytkownicy podczas przeprowadzania transakcji. Przedstawiciele Sagem poinformowali, że ten model telefonu pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy.


Zobacz również