Krok w stronę handlu

Optimus Pascal, wydawca programów multimedialnych, poszerzył zakres swej działalności o dystrybucję oprogramowania.

Pierwsza połowa br. była dla firmy Pascal Multimedia (obecnie Optimus Pascal) okresem istotnych zmian. Obecnie firma poszerzyła zakres swojej działalności o dystrybucję oprogramowania. Licząca kilka tysięcy tytułów oferta firmy zwiera multimedialne programy edukacyjne (wydawane przez Optimus Pascal Multimedia i Optimus Nexus), gry (SSI, Mindscape, Red Orb, Talon Soft, GOD, Rock Star, Sierra) oraz produkty SONY Playstation.

Sprzedaż oprogramowania będzie odbywać się za pośrednictwem przedstawicielstw handlowych, poprzez sieć sklepów komputerowych, hurtowni, specjalistycznych sklepów z oprogramowaniem oraz sieć hipermarketów - łącznie ok. 600 punktów na terenie całego kraju.

Już w połowie października pojawi się na rynku kolejna encyklopedia multimedialna Optimusa - "Encyklopedia zdrowia". Program zawiera rekomendację Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i jest zalecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu biologii na poziomie gimnazjum i szkoły ponadpodstawowej.