"Król Skorpion" w Sieci

Serwis CinemaNow poinformował, że podpisał z wytwórnią Universal Studios umowę na rozpowszechnianie w Sieci kilkunastu najnowszych hitów kinowych. Niektóre, starsze pozycje można ogladać za darmo.

Producenci filmowi w Stanach Zjednoczonych, przerażeni rosnącą skalą wymiany pomiędzy użytkownikami Internetu filmów w formacie MPEG-4, postanowili nie czekać na zbawienie, lecz zagrać w inny sposób – samemu zarobić na sprzedaży hitów kinowych online.

Kilka wytwórni (Universal, Warner Bros, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment oraz Metro-Goldwyn-Mayer) nawiązało firmę Movielink, która pozwoli na pobieranie lub oglądanie za pośrednictwem przekazu strumieniowego filmów tych właśnie producentów. Movielink jest jednak w fazie tworzenia, natomiast CinemaNow, którego właścicielem jest studio Lions Gate Entertainment już działa.

Firma podpisała m.in. umowę z Warner Bros na dystrybucję w formie plików jednego z najpopularniejszych filmów ubiegłego roku – Harrego Pottera. Jeśli chodzi o stronę techniczną, to CinemaNow oferuje te same możliwości co przyszłe Movielink.

W serwisie można pobrać 350 filmów, które do tej pory głównie były pozycjami kina niezależnego oraz... pozycjami z gatunku erotyki. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w serwisie będzie jednak można obejrzeć prawdziwe hity kinowe, m.in. takie pozycje jak: „Big Fat Liar”, „Król Skorpion”, „ Braterstwo wilków”, „Erin Brockovich” oraz „Psycho” Alfreda Hitchcocka.

CinemaNow twierdzi, że obsługuje dziennie ok dwóch milionów sesji strumieniowych i ok miliona użytkowników miesięcznie. Cena za jednorazowe obejrzenie filmu wynosi od 3 do ok 5 USD (niektóre pozycje można jednak obejrzeć za darmo!).

Więcej informacji;

http://www.cinemanow.com