Król jest tylko jeden - Apple Watch najpopularniejszym zegarkiem 2019 roku

Inteligentny zegarek od Apple radzi sobie wyśmienicie. Sprawdź, ile egzemplarzy dostarczono w Q4 2019.

Wyśmiewany przez wielu zegarek Apple Watch jest obecnie najpopularniejszym na świecie smartwatchem. Gdy urządzenie to pojawiło się po raz pierwszy w 2015 roku wielu internautów było sceptycznie nastawionych do kolejnego inteligentnego urządzenia noszonego, które trzeba ładować codziennie, a na dodatek godzina nie jest wyświetlana przez cały czas.

Król jest tylko jeden - Apple Watch najpopularniejszym zegarkiem 2019 roku

Źródło: apple.com

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat na rynku debiutowały kolejne generacje. Obecnie najnowszy zegarek Apple Watch Series 5, który oferuje już nie tylko ciekawe funkcje, jak wyświetlanie pogody, czy zarządzanie powiadomieniami z nadgarstka, ale także posiada wbudowane EKG zadebiutował na rynku we wrześniu 2019 roku. Apple przez cały okres sprzedaży zegarka nie zdecydowało się na radykalną zmianę wyglądu. Mimo nieco przestarzałej konstrukcji Apple Watch nadal sprzedaje się wprost rewelacyjnie.

Zobacz również:

  • Apple Watch Ultra oraz iPhone 14 Pro na promocji! Amazon zaskakuje wiosennymi ofertami
  • Pixel Watch od Google sprzedaje się świetnie. Czy Galaxy Watch ma się czego bać?

Najnowsze badania opublikowane przez Strategy Analytics potwierdzają, ze Apple Watch jest w szczycie formy. Apple wysłało około 30,7 miliona egzemplarzy zegarków Apple Watch Series 3 oraz Apple Watch Series 5 w przeciągu ostatniego kwartału 2019 roku. Taki wynik pozwolił pobić wszystkich szwajcarskich producentów zegarków razem wziętych.

Strategy Analitycs informuje, że Apple odnotowało wzrost ilości wysłanych egzemplarzy o 36 procent względem 2018 roku, kiedy to na rynek dostarczono około 22,5 miliona egzemplarzy. Dla porównania cała szwajcarska branża zegarkowa dostarczyła w 2019 roku łącznie 21,1 miliona sztuk zegarków, co oznacza spadek o 3,1 miliona egzemplarzy względem 2018 roku.

Na tak dobre wyniki sprzedażowe zegarków Apple Watch mogą wpływać dwie rzeczy. Po pierwsze Apple po raz pierwszy wprowadziło funkcję Always-on w zegarku Apple Watch Series 5, a po drugie w ofercie nadal pozostaje zegarek Apple Watch Series 3, który w podstawowej wersji z 8 GB wbudowanej pamięci masowej sprzedawany jest za 999 zł. Tym samym obecnie Apple Watch Series 3 jest najtańszym w historii zegarkiem od Apple.

Źródło: ubergizmo.com