Król ma rywali

Wczoraj do sklepów trafiło wydanie DVD ostatniej części ekranizacji trylogii J.R.R Tolkiena - filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla". Jest to z pewnością jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich miesięcy, jednak wcale nie jest pewne, że to będzie to najlepiej sprzedawane DVD w tym roku - zwraca uwagę USA Today. Powodem jest niezwykle silna konkurencja - w ciągu najbliższych miesięcy na rynek trafią m.in. "Pasja", "StarWars Trilogy" i "Shrek 2".

Film "Władca Pierścieni: Powrót Króla" wydany został na dwóch płytach DVD - druga z nich zawiera dodatki, wśród których znalazły się m.in.

Król ma rywali

- reportaże zza kulis: Wyprawa zakończona - wizja reżysera

- podróż twórców - jak powstawał Powrót Króla, specjalny dokument National Geographic

- dodatki stworzone dla lordoftherings.net - bliższe spojrzenie na mieszkańców miejsca Śródziemia: Przeznaczenie Aragorna, Minas Tirith: stolica Gondoru, bitwa na Polach Pelennoru, Samwise Mężny, Eowyna: Biała Dama Rohanu, cyfrowi Jeźdzcy Rohanu;

- oryginalne zwiastuny kinowe i reklamy telewizyjne

- Władca Pierścieni Super - zwiastun trylogii

- zapowiedź gry wideo Electronic Arts 'Bitwa o Śródziemie trwa'.

Co ciekawe, mimo, że "Powrót Króla" doskonale poradził sobie w kinach (film do tej pory przyniósł twórcom prawie 1,13 mld USD wpływów z biletów kinowych), wcale nie jest pewne, czy będzie on również najlepiej sprzedającym się w tym roku DVD - zwraca uwagę Mike Snider z USA Today (http://www.usatoday.com ). Powodem jest niezwykle silna konkurencja - w ciągu najbliższych kilku miesięcy na rynek trafi kilka innych potencjalnych hitów - m.in. "Pasja" (której premierę w USA zapowiedziano na 31 sierpnia), "StarWars Trilogy" (premiera 21 września) oraz "Shrek 2" (daty premiery na razie nie ustalono).