Kroll Ontrack rozwija centrum R&D na Śląsku

Katowickie centrum R&D (Research & Development - badań i rozwoju) firmy Kroll Ontrack jest od maja br. największą tego typu jednostką w branży odzyskiwania danych i informatyki śledczej w Europie. W ramach rozpoczętego w ubiegłym roku procesu rekrutacji, zatrudnionych i przeszkolonych zostało w nim do tej pory niemal 50 specjalistów, którzy opracowują i testują rozwiązania służące do odzyskiwania i przetwarzania danych m.in. dla najważniejszych korporacji prawniczych na świecie. Prezes Kroll Ontrack Inc. Dean Hager, podczas wizyty w polskiej filii  zapowiedział, że to nie koniec jej rozbudowy.

W katowickim centrum R&D kilkuosobowe zespoły pracują nad technologiami, z których korzystają firmy w wielu strefach czasowych na wszystkich kontynentach, w tym większość z największych korporacji prawniczych świata. Geograficzne usytuowanie pozwala na pracę w cyklu 24 godzinnym - gdy inżynierowie Kroll Ontrack w USA kończą dzień pracy, zadania przejmuje katowicka filia.

Centrum R&D w Katowicach powstało już w 2004 roku, jednak pracowało w nim jedynie kilkunastu specjalistów. W maju 2012 r. poinformowano o rozbudowie działu. Ta decyzja sprawiła, że firma Kroll Ontrack znalazła się w gronie największych zagranicznych firm posiadających rozbudowane centra tworzenia nowych technologii właśnie w Polsce. Po rozbudowie, centrum zatrudnia obecnie niemal 70 programistów, projektantów i specjalistów zapewniania jakości oprogramowania. Większość z nich to absolwenci śląskich uczelni, którzy tworzą oprogramowanie dla światowych klientów firmy oraz testują rozwiązania przygotowywane przez centralę koncernu w USA.

- Dzięki powiększeniu centrum badań i rozwoju w Polsce, jesteśmy w stanie tworzyć jeszcze lepsze rozwiązania w zakresie przetwarzania danych dla naszych klientów. Rozbudowa wpisuje się także w strategiczne plany koncernu, które zakładały podwojenie światowego zespołu R&D na przestrzeni pięciu kolejnych lat. Dlatego nie wykluczamy kolejnych inwestycji w nasze polskie centrum badań i rozwoju - mówi Dean Hager, prezes oraz CEO Kroll Ontrack Inc.