Krosno: dla żartu zmienił nauczycielowi hasła - grożą mu 3 lata więzienia

18-letni uczeń jednej z krośnieńskich szkół postanowił zrobić nauczycielowi dowcip i zmienił mu hasła na 3 internetowych kontach. Szybko jednak został złapany - grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Nauczyciel zauważył problem w kwietniu bieżącego roku: stracił możliwość logowania do dwóch internetowych kont na portalach internetowych. Po kilku tygodniach ktoś zmodyfikował hasło w jego skrzynce pocztowej, co uniemożliwiło mu sprawdzanie wiadomości e-mail.

Wszczęto śledztwo. W zeszłym tygodniu ustalono, że zmian dokonała jedna i ta sama osoba - 18-letni uczeń ze szkoły, w której zatrudniony jest również nauczyciel. Nastolatek tłumaczył, że nie miał zamiaru wyrządzić nikomu szkody, a tylko zrobił nauczycielowi dowcip.

Hasła podpatrzył, gdy pokrzywdzony wpisywał je na klawiaturze. Jako że nauczyciel wszędzie stosował tę samą frazę zabezpieczającą, wejście na pozostałe konta i zmodyfikowanie jej było dziecinnie proste.

Za przestępstwo grożą mu 3 lata więzienia. Jednak z uwagi na brak dodatkowych szkód młodzieniec poprosił o umorzenie postępowania na rok i zadeklarował chęć poddania się dozorowi kuratora. Obiecał też przeproszenie nauczyciela.