Krosno: wyłudzał datki na ściągnięte z Internetu zdjęcie chorego psa

Policjanci z Krosna zatrzymali mężczyznę, który grając na uczuciach wrażliwych osób zamieścił w Internecie ogłoszenie z prośbą o wpłacanie pieniędzy na leczenie chorego psa. Niestety, jak się okazało, było to oszustwo.

Podejrzany umieścił na ogłoszeniu ściągnięte z Internetu zdjęcie chorego psa wraz z prośbą o wpłacanie datków na jego leczenie. Darowizny miały trafić na konto fundacji, zajmującej się udzielaniem pomocy zwierzętom. Niestety dla oszusta, jeden z darczyńców poprosił o dane fundacji, umożliwiające odliczenie ofiarowanej sumy od podatku. Gdy je otrzymał okazało się, że są fałszywe. Zaniepokojony tym faktem zgłosił sprawę na policję.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że ogłoszenie zostało zamieszczone w Internecie w listopadzie przez 20-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Od tamtego czasu na jego apel odpowiedziało 57 osób, z których niektóre wpłacały na pomoc w leczeniu biednego zwierzaka 50 zł. W sumie mężczyźnie udało się wyłudzić ponad 650 zł.

Zobacz również:

  • Poczta Polska ostrzega o możliwych próbach oszustw internetowych
  • OnePlus przyznaje się do winy! Jakie argumenty przedstawiono?
  • Ataki phishingowe na użytkowników Netflixa

20-latek przyznał się do popełnionego czynu i poprosił o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Zobowiązał się również do wyrównania wyrządzonej szkody.