Krótka kampania w Call of Duty 4: Modern Warfare

Pojawiła się pierwsza krytyka tytułu Call of Duty 4. Na pierwszy ogień poszła strasznie krótka kampania w trybie dla pojedynczego gracza. Podobno zabawy starcza jedynie na pięć do maksymalnie sześciu godzin. Trzeba przyznać, że trochę krótko jak na grę która ma być megahitem.

O sprawie po raz pierwszy napisał magazyn Official Xbox Magazine. Zdaniem redaktorów gazety Call of Duty 4 nie przyciąga graczy na zbyt długi okres czasu. Na normalnym poziomie trudności ukończenie jej zajmuje maksymalnie do sześciu godzin.

Co prawda nie ma ściśle określonego standardu co do długości dobrze zrobionej kampanii. Niemniej jednak, pięć czy sześć godzin zabawy wydaje się być lekkim nieporozumieniem. Autorzy artykułu zaznaczają jednak, że Call of Duty 4 zapewnia graczom dużo więcej zabawy dzięki trybowi multiplayer. To bowiem ma być główną zaletą gry. Tryb dla pojedynczego gracza ma być jedynie dodatkiem do zabawy, swego rodzaju polem treningowym.

Co ciekawe, problem ten nie dotyczy jedynie Call of Duty. Za zbyt krótki tryb singleplayer zostały skrytykowane ostatnio Heavenly Sword oraz Halo 3. Powstaje więc podstawowe pytanie: w którą stronę zmierzają gry komputerowe?

Wygląda na to, że coraz większą uwagę przykłada się do rozgrywki sieciowej nie pozostawiając większego wyboru graczom preferującym samotną zabawę.


Zobacz również