Krótko: Craig Barrett odchodzi z Intela

W maju br. Craig Barrett zamierza ustąpić ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej koncernu. Były dyrektor generalny Intela chce również zrezygnować z aktywnej działalności w kierownictwie firmy i skupić się głównie na działalności charytatywnej.

Craig Barrett rozpoczął pracę w Intelu w 1974 roku. Początkowo odpowiadał m.in. za rozwój technologii. Dekadę później dołączył do zarządu firmy. W latach 1998 - 2005 zajmował stanowisko dyrektora generalnego firmy Intel. Jako czwarty CEO w historii koncernu powodzeniem przeprowadził firmę przez najgorsze okresy w historii - m.in. recesję spowodowaną pęknięciem tzw. bańki internetowej. Przypisuje mu się również znaczny udział w budowaniu wizerunku oraz obecnego udziału rynkowego koncernu. Od 2005 roku Barrett jest przewodniczącym rady nadzorczej koncernu Intel. Zamierza ustąpić ze stanowiska w maju br. Nową prezes rady nadzorczej Intela zostanie najprawdopodobniej Jane Shaw.

Od kilkunastu lat Craig Barrett aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju inicjatywach mających na celu promowanie technologii IT w krajach rozwijających się. Na tym najpewniej skoncentruje swoją działalność publiczną po odejściu z zarządu koncernu Intel.

Czytaj też:

Qualcomm przejmuje część AMD

Intel zwalnia i zamyka fabryki

Była dyrektor generalna Autodesk będzie nowym CEO Yahoo!