Krótko: Telefony komórkowe drożeją

Najdroższym, produkowanym seryjnie i dostępnym na polskim rynku telefonem komórkowym jest obecnie aparat Motorola R1 Aura. Jego średnia rynkowa cena w czerwcu br. wyniosła 6038 zł. Prawie pięciokrotnie droższy jest zaś diamentowy iPhone 3G z angielskiej pracowni jubilerskiej Continental.

Z rankingu przeprowadzonego przez redakcje serwisów Fortel.info oraz Ceneo.pl wynika, że w czerwcu wzrosły średnie ceny dostępnych na polskim rynku telefonów komórkowych. Średnia cena telefonu z pierwszej dziesiątki najdroższych, produkowanych seryjnie urządzeń wyniosła ok. 3,5 tys. zł i była niemal o 100 zł droższa niż w maju br. Wśród dziesięciu najdroższych produkowanych seryjnie telefonów znalazło się sześć modeli Nokii, dwa HTC oraz po jednym firm Eten i Motorola. W porównaniu z majem br. o prawie 1,5 tys. zł wzrosła cena telefonu Nokia 8800 Arte.

Natomiast średnia cena dziesiątki najtańszych komórek w czerwcu wynosiła 108,5 zł. Miesiąc wcześniej była niższa o 6,5 zł. Za najtańszy dostępny na polskim rynku telefon uznano model LG Ruby KP100. Jego średnia cena w analizowanych sklepach internetowych wyniosła 84 zł.

Czytaj też:

UE: niedługo jedna ładowarka do wszystkich telefonów i laptopów

60% Brytyjczyków: telefony są zbyt skomplikowane

CenterNet: Piąty operator infrastrukturalny już działa