Krótko: Windows 7 RC publicznie 10 kwietnia?

Według informacji przekazanych przez serwis NeoWin.net pierwszy kandydat na wersję finalną (Release Candidate) Windows 7 zostanie upubliczniony już 10 kwietnia.

Pierwsza beta następcy Visty została upubliczniona 9 stycznia br. Warto dodać, że build 7000 jest ostatnim, który otrzymali także testerzy uczestniczący w zamkniętym programie beta testów. Microsoft obecnie "ostro" pracuje nad edycją RC, czego potwierdzeniem są zrzuty ekranowe kolejnych buildów Windows 7, które ostatnio wyciekły do Sieci (mowa o wersji 7036).

Ostatnio zdementowaliśmy przypuszczenia, jakoby Microsoft miał już gotową wersję Release Candidate systemu (istnienie rzekomego buildu 7048, który miał być wersją RC). Obecnie gigant z Redmond pracuje nad buildem 7046. Niestety, niewiadomo, która wersja zostanie oznaczona jako RC 1. Jak podaje serwis NeoWin.net, Windows 7 RC 1 ma zostać wydany już 10 kwietnia br. Mało tego, podana data ma stanowić publiczną premierę pierwszego kandydata na wersję finalną następcy Visty. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za półtora miesiąca.

Warto przeczytać: artykuły "7 powodów, aby pokochać Windows 7" i "7 powodów, aby znienawidzić Windows 7"