Krótko: Windows 7 na Gwiazdkę 2009?

Chociaż Microsoft wciąż twierdzi, że premiera systemu operacyjnego Windows 7 nie nastąpi w tym roku, ale w styczniu roku następnego, w Internecie pojawia się coraz więcej sygnałów, że może być inaczej. Serwisy CNet i The Inquirer, powołując się na różne źródła, donoszą, że następcę Visty zobaczymy w sklepach już na Gwiazdkę 2009 r.

Serwis The Inquirer cytuje Marka Russinovicha, znanego specjalisty ds. zabezpieczeń, pogromcy rootkitów i jednego z czołowych ekspertów Microsoftu. Jego zdaniem Windows 7 zostanie skierowany do tłoczni w trzy lata po Viście, czyli w październiku tego roku.

Z kolei w serwisie CNet przytaczane są opinie "branżowych źródeł w Azji i Stanach Zjednoczonych", z których wynika, że "wszystko zmierza ku premierze rynkowej systemu w tegorocznym okresie świątecznym".

Również dziennikarz amerykańskiego wydania magazynu Computerworld, Preston Gralla, spodziewa się premiery "siódemki" szybciej, niż twierdzi Redmond. Opiera on swoją opinię na informacjach dotyczących systemu Windows 7 Upgrade Program 2.0, twierdząc, że następca Visty może trafić do sprzedaży już dwa lub trzy miesiące po dacie 1 lipca (zgodnie z założeniami programu wytwórcy komputerów będą mogli oferować darmowy upgrade do Windows 7 tym klientom, którzy po tym dniu kupią nowego peceta z Vistą).