Krótko: użytkownicy Simplusa - uważajcie na oszustów!

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, ostrzega swoich klientów przed oszustami. Użytkownicy ofert pre-paid (Simplus i mixPlus) w ostatnich dniach otrzymują wiadomości z fałszywymi informacjami na temat promocji zasileń ich konta.

"Uwaga! Simplus nigdy nie organizuje promocji, w których konieczne byłoby podawanie kodów doładowujących. Prosimy nie reagować na tego typu SMS-y" - taką wiadomość operator komórkowy Plus rozsyła swoim klientom. W ten sposób sieć komórkowa ostrzega użytkowników ofert pre-paid (Simplus i mixPlus) o oszustach wysyłających do nich SMS-y:

Teraz w PLUS GSM. W MIX PLUSIE i SIMPLUSIE Najnowsza PROMOCJA. Ladujem konto po 2. Kup karte zdrapke za: 50zl,100zl,150zl i wyslij telekod z karty zdrapki na BEZPŁATNY numer: 727357872. Poczekaj chwile i juz masz dwa razy wiecej na swoim koncie. Wiecej informaci na www.plusgsm.pl

(pisownia oryginału)

Jak widać, oszuści proszą o przesłanie na prywatny numer telefonu kodu, z zasilającej konto "karty zdrapki". W zamian za użytkownik ma otrzymać dodatkowe środki na swój rachunek. Tego typu wiadomości należy wykasowywać.

Elżbieta Sadowska, rzecznik prasowy sieci Plus, wydała w tej sprawie oświadczenie:

"W dniu 16/02/2009 w odpowiedzi na pojawiające się sygnały o próbie wyłudzeń kodów zasilających przeprowadziliśmy informacyjną kampanię SMS-ową skierowaną do użytkowników Simplus oraz Mixplus. Jej celem było ostrzeżenie użytkowników przed próbą wyłudzania kodów zasilających i przekazanie informacji, aby nie reagowali na tego typu komunikaty SMS, ponieważ ani Simplus, ani Mixplus nigdy nie organizuje promocji, w których konieczne byłoby podawanie kodów doładowujących. Oprócz tego komunikat zamieszczono także na naszych stronach oraz w "Rzeczpospolitej". Nasze postępowanie w przypadku zgłoszeń dotyczących wyłudzenia telekodów jest następujące. W przypadku otrzymania kilku zgłoszeń, w których numer wyłudzający wykorzystał telekarty, numer ten jest blokowany. Jeśli poszkodowani klienci prześlą nam potwierdzenie zgłoszenia od organów ścigania o popełnionym przestępstwie, ich konta są zasilane równowartością kwestionowanego zasilenia".