Kryształy Symetrii: raport Bezpieczny E-Bank 2012 opublikowany

Dziś ukazał się raport Bezpieczny E-Bank 2012 czyli kolejna edycja Kryształów Symetrii. W najnowszym raporcie można sprawdzić bezpieczeństwo logowania do bankowości internetowej w 10 polskich bankach.

Prezentowany raport jest zwieńczeniem kolejnej edycji Kryształów Symetrii czyli cyklicznych badań użyteczności polskich serwisów internetowych. W badaniu udział wzięły instytucje - uczestnicy wytypowane przez portal Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii - raportu Banki 2011. Wówczas 2000 internatów oceniło strony internetowe polskich banków. Nowe badanie opiera się na wiedzy ekspertów z UX Alliance - międzynarodowego stowarzyszenia firm zajmujących się usability. Raport skierowany jest nie tylko do klientów badanych banków, ale także dla pracowników sektora bankowego.

Poniżej ranking prawidłowych procesów logowania na stronach banków w Polsce.

Kryształy Symetrii: raport Bezpieczny E-Bank 2012 opublikowany

Jagoda Sielska, koordynatorka projektu komentuje: Analiza wykazała, że ogólny poziom weryfikacji użytkownika w polskiej bankowości online jest prawidłowy, choć wciąż jest nad czym pracować. Żadna z instytucji nie zdobyła maksymalnej liczby punktów, ale lider - Bank Handlowy w Warszawie był bardzo blisko uzyskania 7 Kryształów. Takiego wyniku (91%) można tylko pogratulować. Pozostałe banki również spisały się dobrze - 5 z 10 przebadanych instytucji spełniło kryteria w stopniu wyższym niż 70%.

W raporcie Bezpieczny E-bank 2012 można dowiedzieć się jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika podczas logowania do bankowości internetowej. Według autorów opracowania, szczególnie ważne są czynniki decydujące o bezpieczeństwie, wygodzie i łatwości logowania. Dodatkowo, w nowym raporcie znajdują się informacje na temat ogólnoświatowych praktyk w zakresie bezpieczeństwa bankowości internetowej oraz rozwoju e-bankingu w Polsce.

Autorami badania są agencja Symetria (www.symetria.pl) i UX Alliance (www.uxalliance.com). Symetria specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Z usług Symetrii korzystali m.in. Volkswagen, BZ WBK, Telekomunikacja Polska, T-Mobile, Orange, Wirtualna Polska, Nestle, Hochland, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Zachęcamy do pobrania raportu Kryształy Symetrii: raport Bezpieczny E-Bank 2012