Kryzys dopadł Microsoft - koncern zwolni 15 tys. osób?

W mediach pojawiły się informacje, jakoby gigant z Redmond przygotowywał się do masowych zwolnień. Raporty sugerują, że pracę może stracić nawet 15 tysięcy pracowników. Zwolnienia mają rozpocząć się już 15 stycznia. Byłaby to największa redukcja personelu w 32-letniej historii Microsoftu.

Jak donosi m.in. dziennik Polska, Microsoft szykuje się do największej redukcji zatrudnienia w swojej historii. Już wkrótce wymówienie może otrzymać do 15 tysięcy pracowników - to blisko 17% całej załogi spółki (91 tysięcy osób na całym świecie). Procedura zwolnień może potrwać nawet do kilku tygodni. Nieoficjalnie mówi się, że w najtrudniejszej sytuacji znajduje się dział serwisów internetowych Microsoftu - MSN (może w nim stracić pracę nawet co druga osoba).

Microsoft nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, jednak analitycy rynkowi sądzą, że powodem decyzji o ograniczeniu zatrudnienia jest znaczny spadek zysków spowodowany kryzysem gospodarczym. Spółka, w obawie o notowania giełdowe, nie chce niepokoić akcjonariuszy i z ogłoszeniem decyzji o zwolnieniach będzie zwlekać.

22 stycznia br. Microsoft opublikuje wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego oraz prognozy dotyczące działalności na najbliższe lata.