Kryzys na rynku półprzewodników? Samsung z rekordowymi zyskami!

Najnowsze dane pokazują rekordowe w historii firmy wyniki finansowe w ostatnich miesiącach!

Fot. kdesign.pl

Trzeci kwartał 2021 roku był niezwykle udany dla Samsunga. Ogromny wpływ na świetne wyniki finansowe ostatnich trzech miesięcy z pewnością miały sierpniowe premiery. Podczas Galaxy Unpacked koreańskim producent zaprezentował smartfony Galaxy Z Fold3 oraz Galaxy Z Flip3, smartwatche Galaxy Watch4 oraz Galaxy Watch4 Classic, a także drugą generację słuchawek Galaxy Buds2. Nowe składane smartfony spotkały się ze świetnym przyjęciem i w ostatnich miesiącach były motorem napędowym sprzedaży Samsunga.

Dlatego nie dziwi nas fakt, że koreański producent odnotował w ostatnim kwartale rekordowe w historii firmy przychody i zysk. W informacji prasowej poinformował, że łączne przychody wyniosły 73.98 trylionów koreańskich wonów (ponad 58 miliardów euro), co przełożyło się na 15,82 trylionów (11 miliardów euro) czystego zysku. Samsungowi udało się więc zwiększyć przychody o 10 procent w skali roku, a zyski o aż 26 procent! Tak świetne wyniki stanowią rekordowe przychody oraz drugie najwyższe zyski w historii koreańskiej firmy.

Zobacz również:

Na czym Samsung zarobił najwięcej? Dwoma najbardziej dochodowymi segmentami działalności firmy w ostatnich miesiącach była sprzedaż urządzeń mobilnych (ponad 20 miliardów euro przychodu) oraz półprzewodników (ponad 19 miliardów euro przychodu). Koreański producent wskazuje, że najbardziej dochodowa była sprzedaż nowych składanych smartfonów oraz urządzeń budżetowych. Podkreśla jednak, że zwiększyła się liczba sprzedanych tabletów i smartwatchy.

Producent informuje także, że w ostatnim kwartale tego roku planuje skupić się na dostarczaniu większej ilości procesorów oraz pamięci RAM, jednocześnie zdając sobie sprawę, z obecnego kryzysu na rynku półprzewodników i opóźnień w dostawach, jakie może on wywołać.

Zobacz także: POCO M4 Pro 5G zadebiutuje w listopadzie. Czy warto czekać?