Krzemowe Buenos

Jeden z najbogatszych ludzi świata - George Soros - rozpoczął inwestowanie w Internet. W Buenos Aires tworzy argentyńską "krzemową dolinę".

Jeden z najbogatszych ludzi świata - George Soros - rozpoczął inwestowanie w Internet. Jako pierwszy rynek wybrał Argentynę, gdzie w latach 80. za 10 mln USD założył firmę Consultores Asset Management, która zajmowała się nieruchomościami. Teraz na jej bazie buduje centrum internetowe tego kraju, a w przyszłości - według szumnych zapowiedzi - "całego świata".

W dolinie nazwanej Silicon Aires, na wzór Doliny Krzemowej (Silicon Valey), powstanie kilka budynków ze szkła i stali. Znajdzie w nich siedzibę 10-20 firm z branży internetowej, zwanych też "dot-com". Jak powiedział szef Consultores Oscar Toppelberg: "Większość będzie nakierowana na obsługę biznesu, bo tam odnotowuje się najwyższy potencjał wzrostu". Pierwszą stworzoną już firmą jest Latin Capital Group z kapitałem 100 mln USD wniesionym przez Sorosa. LCG zajmie się zarządzaniem online przedsiębiorstwami i zasobami ludzkimi, księgowością online, wsparciem prawnym i konsultingiem dla innych firm.

Według badań International Data Corp., Ameryka Łacińska będzie najszybciej rozwijającym się internetowo regionem naszej planety. W roku 2003 liczba internautów w tym regionie świata osiągnie 25 mln osób - obecnie jest ich 8 mln.