Książę deklasuje Cesarza

Miesiąc temu zaprezentowaliśmy Wam test najnowszego odtwarzacza DVD/DivX firmy Manta - supermarketowego przeboju Emperor III. Urządzeniu, przyznajemy, nie szczędziliśmy krytyki, głównie z powodu skandalicznie niedopracowanego oprogramowania (tzw. firmware). Od tego czasu nowe oprogramowanie sterujące zdążyło zostać udostępnione przez Mantę i zdaniem producenta poprawia wiele niedoskonałości poprzednika. Pożyjemy, zobaczymy, aktualnie Emperor III z nowym firmware poddawany jest redakcyjnym testom. Okazuje się jednak, że jeśli firma chce zrobić porządny produkt dopracowany do początku rozpoczęcia jego sprzedaży to potrafi, a doskonałym przykładem jest... także produkt Manty - Prince 2. Odtwarzacz o takich samych możliwościach jak Emperor III, za to pozbawiony praktycznie wszystkich jego wad.

Książę deklasuje Cesarza

Manta Prince 2 w pełnej okazałości

Książę deklasuje Cesarza

Manta wyposażona jest dobrze w wyjścia audio-wideo. Znajdziecie tu wyjście komponentowe z progresywnym skanowaniem, Euroscart oraz analogowe wyjście 5.1 (dekodera DTS nie ma jednak na wyposażeniu)

"Książę 2" znajduje się na półkach sklepów zwykle w okolicach Emperora III pochodzącego od tego samego producenta. W przypadku obu odtwarzaczy obiecywane jest bezproblemowe odtwarzanie napisów wszelkich formatów (.txt - TMPlayer, MicroDVD, MPL2, .srt, .sub), nowością jest także odtwarzanie filmów zakodowanych z zastosowaniem funkcji poprawy jakości obrazu - Qpel i GMC. Jak radził sobie, a raczej wypadałoby napisać uczciwie - nie radził - Emperor III (z oprogramowaniem 2.1) możecie przeczytać tutaj. Prince 2 nie powiela jego błędów, lecz paradoksalnie klienci są nim mniej zainteresowani. Powód - mniej oryginalny wygląd obudowy. O ile Emperor III rzeczywiście prezentuje się ciekawie (można wręcz rzec - ascetycznie), to Prince 2 ma obudowę jakich na półkach sklepowych zobaczycie wiele. Typowa, niewielka wysokość, zaokrąglony przedni panel i rzędy znaczków informujących o kompatybilności z różnorodnymi standardami. Wyświetlacz prezentuje informacje w sposób czytelny, a jakość wykonania obudowy nie budzi zastrzeżeń. Wyposażenie w gniazda jest bogate i obejmuje m.in. wyjście komponentowe z obsługą progresywnego skanowania oraz wyjście analogowe 5.1. Czytnik Prince 2 to napęd Sanyo, który jest znacznie sprawniejszy od tego w Emperorze. Czyta płyty szybciej, ciszej i działa niezawodnie.