Książki

Z księgarni.


Z księgarni.

Sztuka podstępu - Łamałem ludzi, nie hasła

Kevina Mitnicka jako superhakera obawiało się tysiące Amerykanów. Był jedną z najintensywniej poszukiwanych osób w historii FBI. Po aresztowaniu groziła mu kara kilkuset lat pozbawienia wolności, mimo że nigdy nie oskarżono go o czerpanie korzyści finansowych z hakerstwa. Dziś Mitnick jest najbardziej poszukiwanym ekspertem w USA od spraw bezpieczeństwa systemów komputerowych. W "Sztuce podstępu" opisuje jak łatwo jest pokonać bariery w uzyskiwaniu ściśle tajnych informacji, jak łatwo dokonać sabotażu przedsiębiorstwa, urzędu czy jakiejkolwiek innej instytucji. Robił to setki razy wykorzystując przemyślne techniki wywierania wpływu na ludzi. Mitnick udowadnia, jak złudna jest opinia o bezpieczeństwie danych prywatnych i służbowych, pokazuje jak ominąć systemy warte miliony dolarów, wykorzystując do tego celu ludzi je obsługujących.

Książki

Hack Proofing Your Network - Hack Proofing Your Network Edycja polska

Aby zabezpieczyć swoją sieć, spróbuj się do niej włamać. Jeśli chcesz powstrzymać hakerów to musisz zostać jednym z nich. Zaktualizowane i rozszerzone wydanie bestsellerowej książki, napisanej przez specjalistów od zabezpieczeń i... włamań do systemów komputerowych. Jej autorzy udowadniają, że nie można myśleć o zabezpieczeniach, jeśli nie pozna się najpierw zagrożeń. W książce znajdziesz między innymi szczegółowe informacje na temat: bezpieczeństwa sieciowego, podstawowych kategorii ataków, typowych algorytmów szyfrujących, słabych punktów systemów komputerowych, zabezpieczeń sprzętu. "Ryan Russell chce Ci przekazać ważne przesłanie: To, o czym nie wiesz, stanowi dla Ciebie zagrożenie. W swojej książce przekazuje praktyczną wiedzę o technikach włamań do systemów, technikach, które mogą być wykorzystane także przeciwko Tobie".

Książki

Kevin Mitnick - Hack Wars. Tom 1. Na tropie hakerów

Ekspert w dziedzinie zabezpieczeń, John Chirillo, zachęca do poznania mrocznego i tajemniczego świata hakerów. Czerpiąc ze swoich doświadczeń konsultanta zatrudnianego przez firmy z listy Fortune 1000 (aby włamywał się do ich sieci) Chirillo przedstawia różne sposoby wykorzystania przez hakerów luk w zabezpieczeniach sieci oraz metody rozpoznawania tego rodzaju zagrożeń. Uzupełnieniem jest szczegółowy opis pakietu TigerBox, umożliwiającego hakerom przeprowadzanie skutecznych włamań, a administratorowi sieci - zyskanie pewności, że jest właściwie chroniona. "Hack Wars. Tom 1. Na tropie hakerów" prezentuje sposoby, w jakie hakerzy postrzegają technologie sieciowe, przybliża techniki używane do wykorzystania luk w zabezpieczeniach sieci, a także uczy, jak można rozpoznać nadchodzący atak.

Książki

Hack Wars. Tom 2. Administrator kontratakuje

Autor uczy, jak obronić się przed włamaniami do sieci przy użyciu tych samych narzędzi, które hakerzy wykorzystują do wykrycia i spenetrowania słabych punktów. Chirillo omawia wszystkie niezbędne procedury konieczne do uzyskania pełnego bezpieczeństwa oraz pomaga powiązać wszystkie informacje i stworzyć skuteczną politykę bezpieczeństwa. Dzięki lekturze książki poznasz: sposoby zabezpieczenia infrastruktury sieciowej poprzez ochronę wrażliwych portów, usługi oraz metody uniemożliwiające zebranie informacji. Ponadto Chirillo prezentuje sposoby wykrycia włamania i zabezpieczenia się przed nim - od metody "tylnych drzwi" i ataków DoS do bomb pocztowych, infekcji wirusowych i włamania na stronę internetową. Poznasz najważniejsze techniki chroniące popularne bramy i routery, demony serwerów internetowych, systemy operacyjne oraz proxy i firewall.

Książki