Kto kupi GeForce FX?

W Internecie można już składać zamówienia na kartę graficzną firmy Club3D wyposażoną w procesor NVidia GeForce FX. Cena jest zaporowa – 700 USD.

Już dawno nowa, topowa karta graficzna nie kosztowała tak wiele. Być może wysoka cena wynika z niewielkiej podaży GeForce FX, która na pewno zaistnieje na początku dystrybucji demona szybkości NVidii.

Wspomniany model firmy Club3D wyposażony jest w procesor nazwany GeForce FX 5800 Ultra taktowany z częstotliwością 500 MHz. Pamięć to moduły DDR-II 256 MB. Ich częstotliwość pracy to 1 GHz. Sekcja złączy wideo obejmuje wyjście monitorowe D-Sub, cyfrowo-analogowe DVI-I oraz wyjście TV.

Produkt ma być wysyłany do klientów od 22 styczna br. Przy tej cenie nie wróżymy produktowi (jeśli nawet byłby nie wiadomo jak dobry) wielkiej popularności. Jeżeli cena spadnie do poziomu ok 500-400 USD, tak jak sugerowała to dotychczas NVidia popularność z pewnością lawinowo wzrośnie. Ale czy nie rozsądniej zainwestować w Radeona 9500 PRO za 900 zł i w ciągu kilku minut stać się posiadaczem Radeona 9700? Decyzja należy do Ciebie.

Jeśli się zdecydujesz na model Club3D, to możesz go zamówić pod następującym adresem: http://www.computerboot.com/nl/dept_81.html