Kto kupi legendarnego producenta palmtopów?

Firma Palm przegrywa z większymi konkurentami m.in. skalą produkcji, działalności marketingowej oraz szerokością oferty i sieci dystrybucyjnej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trwają poszukiwania kupca amerykańskiej spółki. W gronie potencjalnych nabywców wymieniane są m.in. firmy Microsoft, Dell, Nokia, Motorola, Lenovo i HTC.

O firmie Palm od lat mówiło się, że stanie się obiektem przejęcia ze strony większego koncernu zamierzającego wejść lub rozszerzyć własną działalność na rynku rozwiązań mobilnych. Wiele wskazuje na to, że niebawem taki właśnie los spotka amerykańską spółkę. Z informacji ujawnionych przez agencję Reuters wynika, że kierownictwo amerykańskiej firmy zdecydowało się zatrudnić zewnętrznych doradców, którzy mają pomóc w stworzeniu najbardziej opłacalnej strategii rozwiązania obecnej sytuacji. Kierownictwo firmy Palm mogłoby zdecydować się m.in. na sprzedaż praw licencyjnych systemu WebOS innym producentom telefonów komórkowych. Jednak według nieoficjalnych infomacji trwają poszukiwania potencjalnego kupca amerykańskiej spółki.

Według analityków ewentualny nabywca musiałby zapłacić za przejęcie firmy przynajmniej miliard dolarów. Wielu gigantów branży IT stać na taki wydatek. Wielu mogłoby też skorzystać na przejęciu legendarnego producenta palmtopów, smartfonów i systemów operacyjnych dla urządzeń przenośnych.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie Computerworld Online