Kto najlepszy z XML?

Firma Cisco Systems ogłasza konkurs dla programistów XML, który ma wyłonić najlepszych developerów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Firma Cisco Systems ogłasza międzynarodowy konkurs dla twórców oprogramowania opartego na XML, który wyłoni najlepszych developerów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Uczestnikami konkursu mogą być zarówno firmy, jak i osoby indywidualne. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie nowych usług i aplikacji dla telefonii internetowej IP.

Nagrodami w konkursie będzie sprzęt telefonii IP o łącznej wartości ponad 57 tys. USD. Celem konkursu jest promowanie kreatywnego myślenia wśród programistów. Jak podkreślają organizatorzy, uczestnicy konkursu będą nie tylko czerpać korzyści z ogólnokrajowej promocji swoich nowych aplikacji, ale też uzyskają dostęp do społeczności związanej z telefonią IP Cisco (klientów, dystrybutorów, partnerów oraz przedstawicieli handlowych i inżynierów systemowych Cisco).

Zobacz również:

  • Testujemy oprogramowanie do automatyzacji w Bitrix24

Konkurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy to eliminacje na poziomie krajowym i regionalnym. Etap drugi obejmie wszystkie kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w czasie uroczystego obiadu połączonego z ceremonią rozdania nagród, który odbędzie się 16 stycznia 2002 r. w siedzibie firmy Cisco w Bedfont Lakes w Wielkiej Brytanii.

"Nie sama technologia, lecz właśnie aplikacje przyczynią się do rozpowszechnienia telefonii IP" - powiedział Brian Strachman, analityk firmy Cahners In-Stat Group. - "Jestem przekonany, że nadszedł odpowiedni czas, aby wprowadzić na rynek nowe, przebojowe aplikacje, współpracujące z telefonią IP, dzięki czemu rynek telefonii IP nabierze znacznie większego znaczenia. Pobudzenie rynku, jakie zamierza osiągnąć Cisco dzięki programowi tworzenia społeczności użytkowników języka XML, to bardzo pozytywny krok, który pomoże wpłynąć na dalszy rozwój tej branży".

W Polsce konkurs jest organizowany we współpracy z firmą Techmex, dystrybutorem produktów Cisco Systems, oraz należącym do IDG Poland tygodnikiem Computerworld. Osoby i firmy chętne do wzięcia udziału w konkursie powinny zarejestrować się na stronie internetowejhttp://www.ciso.com/pl/xmlcontest/. Zarejestrowani będą mogli uzyskać odpowiednie narzędzia od firmy Techmex. Ostateczny termin zgłoszenia produktu wraz z opisem upływa 14 listopada 2001 r.

Rozstrzygnięcie polskiej edycji konkursu nastąpi 11 grudnia. Zwycięzca zostanie automatycznie zakwalifikowany do europejskiego finału, który odbędzie się 16 stycznia 2002 r. w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo dla twórców trzech najlepszych aplikacji ufundowano nagrody w postaci szkoleń z technologii Cisco Systems spośród oferty Centrum Szkolenia Techmex. Nagrodami dla zwycięzców europejskiego finału konkursu jest 50 telefonów IP Manager oraz oprogramowanie Cisco CallManager, mogące współpracować z telefonami IP.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: