Która telewizja ma najwięcej kanałów HD? Wciąż króluje N

W 2011 roku telewizje cyfrowe, walcząc zaciekle o widzów, dodają coraz więcej kanałów HD. To o kanaly w wysokiej rozdzielczości toczyć się będzie wojna w tym roku. Przeważająca część użytkowników posiada już nowoczesne telewizory wyświetlające wysoką rozdzielczość, dlatego High Definition stało się glówną linią frontu.

Telewizja N

Od dawna chodzą pogłoski, że niedługo zostaną tylko dwie cyfrowe telewizje satelitarne z trzech. Mówi się, że Cyfra+ miałaby być przejęta przez jednego z konkurentów. W liczbie kanałów HD wypada najgorzej. Oto jak obecnie klasyfikuje się ranking satelitarnych platform cyfrowych pod względem największej liczby kanałów HD.

Telewizja satelitarna - kto ma najwięcej kanałów HD?

Niezmiennie króluje telewizja N - ta platforma cyfrowa ma już 27 kanałów (właśnie dodała Polsat HD), z czego 18 jest dostępnych w podstawowych pakietach. Drugie miejsce zajmuje Cyfrowy Polsat, który obecnie ma 21 kanałów (po dodaniu TVN HD i TVN HD+1). Dopiero na trzecim miejscu znajduje się Cyfra+ z ofertą 19 kanałów HD, z czego niestety większość jest dodatkowo płatna. Warto jeszcze wspomnieć o TP - czwartej telewizji satelitarnej, która oferuje tylko 8 kanałów HD, ale niedługo ma się to zmienić, gdyż TP podpisała umowę z telewizją N.

Telewizje kablowe - kto liderem?

Tutaj UPC wciąż na prowadzeniu (22), ale Vectra coraz bardziej dogania lidera (20 kanałów HD w ofercie).

Nie ilość, ale jakość

Jednak liczba kanałów HD nie jest w istocie dla konsumenta najważniejsza, Liczy się jakość, a z tym wiele kanałów HD ma problemy (niewiele z nich jest nadawanych w Full HD) oraz wartościowe treści, które możemy tam obejrzeć. Dlatego każdy z nas przed decyzją powinien dokładnie przeanalizować ofertę płatnej telewizji.

Źródło: Media2