Która wersja phabletu Samsung Galaxy Note 3 jest lepsza?

Phablet Samsung Galaxy Note 3 podobnie jak flagowiec w ofercie koreańskiej firmy, smartfon Galaxy S4, dostępny będzie w dwóch wariantach różniących się procesorem. W serwisie YouTube pojawił się film w którym porównywana jest wydajność obu modeli. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie który z nich jest lepszy nie jest wcale taka oczywista.

Samsung Galaxy Note 3 trafił do sprzedaży w dwóch wersjach. Jedna opiera się o czterordzeniowy układ firmy Qualcomm o nazwie Snapdragon 800, podczas gdy druga ma w środku składający się z aż ośmiu rdzeni procesor produkcji własnej Samsunga. Należy on do linii Exynos Octa i został oznaczony numerem 5420. Obie jednostki są szybsze od swoich odpowiedników użytych we flagowym Galaxy S4, czyli Snapdragona 600 i Exynosa 5410.

Jak na razie otwartym pozostawał jednak pytanie, która z wersji Galaxy Note 3 będzie faktycznie lepsza pod względem wydajności. Serwis sammobile.com zamieścił na swoich łamach wideo z serwisu YouTube rzucające nieco światła na tę kwestię. Okazuje się, że w popularnych benchmarkach wersja z procesorem Qualcomma zdobyła nieco więcej punktów pomimo mniejszej liczby rdzeni.

Która wersja phabletu Samsung Galaxy Note 3 jest lepsza?

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3 ze Snapdragonem 800 zużywa także nieco mniej RAM-u w stanie spoczynku - ok. 1,1-1,2 GB, podczas gdy phablet w wersji z procesorem Exynos 5420 wykorzystuje od 1,6 do 1,8 GB pamięci. Należy jednak pamiętać, że urządzenie ma aż 3 GB pamięci operacyjnej, więc nie powinno stanowić to żadnego problemu. W rezultacie pod względem wydajności oba telefony powinny działać identycznie.

Zobacz również:

  • Oto, jak ostatecznie może wyglądać seria Galaxy S22
  • Oppo chce dołączyć do gigantów! Zrobi to co Google, Apple i Samsung?