Które telewizory nie odtwarzają Naziemnej Telewizji Cyfrowej - gdzie się tego dowiemy?

Sklepy RTV zostały ustawowo zobowiązane do informowania o dostępnych w sprzedaży telewizorach, które nie potrafią odtwarzać Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Czyżby to koniec wpychania przez sprzedawców starych telewizyjnych szrotów?

Telewizor

Chcesz kupić telewizor, ale boisz się, że możesz kupić odbiornik, który nie odbiera naziemnej telewizji cyfrowej? To już nie musisz się o to martwić. Przynajmniej teoretycznie. Sklepy RTV muszą informować osoby, które kupują niekompatybilny telewizor o braku możliwości odtwarzania telewizji w standardzie DVB-T.

Nie wiesz ,który telewizor wyświetli ci NTC? Teraz sklep ci to powie...

Sklepy wciąż mogą sprzedawać stare telewizory, które nie potrafią odbierać NTC, ale teraz obowiązkiem sprzedawcy jest poinformowanie klienta przed zakupem o takim fakcie. Jednak klient kupujący taki TV, musi przed zakupem podpisać oświadczenie, że jest świadomy tego, że telewizor nie potrafi odbierać naziemnej telewizji cyfrowej.

Zobacz również:

  • Promocje w OleOle - najlepsze okazje. Co kupisz taniej? [03.12.21r.]

Kupuj tylko telewizor z DVB-T - inne nie mają przyszłości

Naziemna Telewizja Cyfrowa już działa w niektórych regionach Polski. Stary sygnał analogowy ma zniknąć na zawsze 21 lipca 2013 roku (Japonia już pożegnała telewizję analogową).

Nadchodzi Naziemna Telewizja Cyfrowa

Niedawno została podpisana umowa, która uruchamia pierwszy multipleks NTC (wystartuje on w grudniu tego roku). Ruszyła też kampania informacyjna rządu pt. Odbiór cyfrowy TV promująca naziemną telewizję cyfrową.

Źródło: Wirtualne Media