Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Dekoder DVB-T2/HEVC to sprzęt niezbędny po refarmingu 2022. Który z dostępnych jest wart zakupu? Zobacz!

Fot. Roman Odintsov/Pexels

FERGUSON Ariva T30 DVB-T2/HEVC/H.265

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot.: FERGUSON

FERGUSON Ariva T30 to dekoder DVB-T2/HEVC/H.265.Nie tylko umożliwia odbiór telewizji w jakości 1080p i 720p, ale zwraca także uwagę szeregiem dodatkowych funkcjonalności. Są to blokada rodzicielska, EPG (elektroniczny przewodnik po programach), timer, Timeshift, tryb skalowania, obsługa teletekstu i napisów ekranowych. Można także zapisywać i odtwarzać nagrania dzięki obsłudze dysków USB (FAT16, FAT32, NTFS). Urządzenie posiada cyfrowe wejście HDMI i złącze EURO (SCART), dzięki czemu można je bez problemu podpiąć do starszych telewizorów.

Manta DVBT017

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot. RTV Euro AGD

Manta DVBT017 to dekoder posiadający funkcję EPG, umożliwiającą sprawdzenie na ekranie telewizora dokładnego programu na kilka najbliższych dni. Jest to model kompaktowy, co daje możliwość zaoszczędzenia miejsca w domowej strefie rozrywki i będzie dużym atutem dla osób nie dysponujących dużą przestrzenią. Funkcja PRV umożliwia nagrywanie ulubionych programów bezpośrednio na nośnik USB, a szerokie wsparcie dla napisów w wielu językach pozwala oglądać filmy z napisami, bez rezygnacji z oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Ponadto dekoder oferuje zaawansowany mechanizm kontroli rodzicielskiej.

Zobacz również:

WIWA H.265 Mini

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot. Media Expert

WIWA H.265 Mini to kompaktowy tuner DVB-2/HEVC, kompatybilny ze starszymi technologiami H.264 i MPEG-4. Wygodną obsługę umożliwia pilot z funkcją Memo Control. Oznacza to programowalne przyciski. Dzięki temu można obsługiwać nim nie tylko dekoder, ale także odbiornik telewizyjny. Menu ekranowe jest bardzo intuicyjne. Mamy tu PVR i Timeshift, a port USB obsługuje nośniki pamięci sformatowane jako FAT16, FAT32, NTFS. Ostatnia zaleta, o jakiej warto wspomnieć, to brak dedykowanego zasilacza. Czerpie energię prosto z telewizora.

TechniSat ALMA HD 2820

TechniSat ALMA HD 2820

TechniSat ALMA HD 2820 to dekoder z praktyczną funkcją HDMI-CEC. Umożliwia ona jednocześnie włączanie/wyłączanie dekodera i telewizora. Poza tym mamy tu nagrywanie PVR, odtwarzacz multimediów, elektroniczny przewodnik, Timeshift, złącza USB, HDMI i SCART. Wyposażono go w intuicyjne menu w języku polskim. Dzięki temu obsługa jest bardzo łatwa i nikomu nie sprawi problemów.

SKYMASTER STB M265 DVB-T2/HEVC/H.265

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot. Media Epxert

SKYMASTER STB M265 DVB-T2/HEVC/H.265 korzysta z dwurdzeniowego procesora, który umożliwia odbiór obrazu w rozdzielczościach 1080i, 1080p, 480i, 480p, 576i, 576p, 720p. Znajdziemy w nim PVR, port USB 2.0 z obsługą Timeshift, a także elektroniczny przewodnik po programach, obsługę teletekstu i napisów ekranowych. Dodatkowa zaleta to możliwość ustawiania blokady rodzicielskiej dla kanału i ustawień menu. W samym menu znajdziesz wiele opcji, które pomogą dostosować obraz.

STRONG SRT8119 DVB-T2/HEVC/H.265

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot. RTV Euro AGD

STRONG SRT8119 DVB-T2/HEVC/H.265 to dekoder umożliwiający odbiór obrazu w wysokich rozdzielczościach. Umożliwia także nagrywanie programów (funkcja Timeshift) oraz odtwarzanie plików z nośnika USB. Zwraca uwagę pamięć pozwalająca na zapisanie nawet 700 kanałów. Elektroniczny przewodnik po programach (EPG) wyświetlają informacje o audycjach przez następnych 7 dni. Dekoder STRONG SRT8119 to również telegazeta, wielojęzyczne napisy DVB i obsługa ścieżki dźwiękowej, 8 list ulubionych dla programów telewizyjnych i radiowych. Została tu również wbudowana funkcja blokady rodzicielskiej dla menu i kontrola oceny kanału.

DVB-T2 HEVC techbite

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot. techbite

DVB-T2 HEVC techbite to niewielki dekoder, oferujący szereg praktycznych funkcji. Umożliwia zapisanie do 1000 kanałów radiowych i telewizyjnych, nagrywanie treści na nośnik USB, a także oferuje dostęp do elektronicznego przewodnika po programach (EPG). Dzięki temu na ekranie telewizora będą się wyświetlać najważniejsze informacje o audycjach, w tym godzina ich emisji. Jeśli podepniemy do dekodera dysk zewnętrzny, możemy również korzystać z funkcji Timeshift - można dzięki wstrzymać/wznowić program emitowany na żywo, a także przewinąć go w tył. Nie zabrakło również funkcji kontroli rodzicielskiej. Dzięki obecności gniazda SCART (Euro) dekoder podłączysz do telewizorów starszej generacji.

Pełną recenzję znajdziesz tutaj.

Tesla SENIOR T2

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot.: Tesla

Tesla SENIOR T2 to dekoder stworzony z myślą o osobach starszych. W pakiecie znajduje się w standardowy pilot ze wszystkimi funkcjami oraz duży pilot z dużymi przyciskami numerycznymi z tylko podstawowymi funkcjami. Urządzenie obsługuje telegazetę, EPG i TimeShift. Jeśli urządzenie jest podłączone do Internetu, obsługuje odtwarzanie treści multimedialnych za pośrednictwem aplikacji YouTube. Można podłączyć go do nowszego telewizora za pomocą kabla HDMI, zaś do starszych przy użyciu kabla SCART.

Thomson THT808

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot.: Thomson

Thomson THT808 to dekoder DVB-T2/HEVC wyposażony w szereg praktycznych funkcji, podnoszących komfort użytkowania. Znajdziemy wśród nich takie, jak włączanie z ostatnim oglądanym kanałem, listy ulubionych, funkcja blokady rodzicielskiej. Mamy również port USB umożliwiający nagrywanie programów, Timeshift, odtwarzanie plików, zaś aktualizacja oprogramowania odbiornika może odbywać się za pomocą urządzenia pamięci masowej USB. Wypada również dodać 30 timerów z 3 trybami (raz, codziennie, co tydzień), telegazetę oraz możliwość stworzenia do ośmiu list ulubionych programów telewizyjnych i radiowych.

Porównywarka cen

Dekoder DVB-T2/HEVC - kiedy go potrzebujesz?

Refarming to zmiana standardu nadawania telewizji naziemnej - obecnie dominujący DVB-T zostanie zastąpiony przez DVB-T2/HEVC. Jeśli nie masz odpowiedniego dekodera - czyli takiego, który umożliwia jego obsługę - wówczas stracisz dostęp do wielu kanałów TV. Na szczęście jego zakup nie jest dużym wydatkiem - co pokazuje nasz ranking. A o tym, jakie zalety ma przejście na nowy standard nadawania, dowiesz się z tego tekstu.

Refarming 2022 został przeprowadzony zgodnie z planem. Możemy potwierdzić, że nie doszło do żadnych nieprzewidzianych problemów i telewizja jest odbierana w nowym standardzie z najlepszą możliwą jakością. To kolejny powód, dla którego warto nabyć wygodny dekoder DVB-T2/HEVC.