Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Dekoder DVB-T2/HEVC to sprzęt niezbędny do oglądania telewizji po refarmingu w 2022 roku. Ile kosztuje taki sprzęt?

Fot.: Glenn Carstens-Peters/Unsplash

WIWA H.265 Mini

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot. Media Expert

WIWA H.265 Mini to kompaktowy tuner DVB-2/HEVC, kompatybilny ze starszymi technologiami H.264 i MPEG-4. Wygodną obsługę umożliwia pilot z funkcją Memo Control. Oznacza to programowalne przyciski. Dzięki temu można obsługiwać nim nie tylko dekoder, ale także odbiornik telewizyjny. Menu ekranowe jest bardzo intuicyjne. Mamy tu PVR i Timeshift, a port USB obsługuje nośniki pamięci sformatowane jako FAT16, FAT32, NTFS. Ostatnia zaleta, o jakiej warto wspomnieć, to brak dedykowanego zasilacza. Czerpie energię prosto z telewizora.

Manta DVBT017

Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Fot. RTV Euro AGD

Manta DVBT017 to dekoder posiadający funkcję EPG, umożliwiającą sprawdzenie na ekranie telewizora dokładnego programu na kilka najbliższych dni. Jest to model kompaktowy, co daje możliwość zaoszczędzenia miejsca w domowej strefie rozrywki i będzie dużym atutem dla osób nie dysponujących dużą przestrzenią. Funkcja PRV umożliwia nagrywanie ulubionych programów bezpośrednio na nośnik USB, a szerokie wsparcie dla napisów w wielu językach pozwala oglądać filmy z napisami, bez rezygnacji z oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Ponadto dekoder oferuje zaawansowany mechanizm kontroli rodzicielskiej.

Zobacz również:

  • Tanie telewizory ze wsparciem DVB-T2/HEVC - wybieramy warte uwagi modele z 4K
Aktualne ceny w sklepach

Dekoder DVB-T2/HEVC - kiedy go potrzebujesz?

Refarming to zmiana standardu nadawania telewizji naziemnej - obecnie dominujący DVB-T zostanie zastąpiony przez DVB-T2/HEVC. Jeśli nie masz odpowiedniego dekodera - czyli takiego, który umożliwia jego obsługę - wówczas stracisz dostęp do wielu kanałów TV. Na szczęście jego zakup nie jest dużym wydatkiem - co pokazuje nasz ranking. A o tym, jakie zalety ma przejście na nowy standard nadawania, dowiesz się z tego tekstu.

Refarming 2022 został przeprowadzony zgodnie z planem. Możemy potwierdzić, że nie doszło do żadnych nieprzewidzianych problemów. Od momentu jego wdrożenia telewizja jest odbierana w nowym standardzie z najlepszą możliwą jakością. To kolejny powód, dla którego warto nabyć wygodny dekoder DVB-T2/HEVC. Na pewno wybierzesz któryś z modeli zaprezentowanych powyżej. Ich ceny są na tyle przystępne, że nabycie dekodera nie powinno być dla nikogo odczuwalnym wydatkiem. W wygodny sposób możesz zamówić wybrany bezpośrednio z naszej strony!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: