Który iPhone sprzeda się najlepiej? iPhone 11 odchodzi na emeryturę

Najnowsze prognozy przewidują sprzedaż iPhone 12. Który model będzie najpopularniejszy? Co stanie się z rewelacyjną sprzedażą iPhone 11 po premierze następcy?

Na jutrzejszej imprezie Hi, Speed zobaczymy nowe modele iPhone. Rodzina iPhone 12 składać się będzie z czterech smartfonów w różnych konfiguracjach pojemnościowych oraz kolorystycznych. iPhone 12 będzie pierwszym smartfonem od Apple, który otrzyma modem sieci 5G oraz procesor Apple A14wyprodukowany w 5 nm procesie technologicznym.

iPhone Xr oraz iPhone 11
Źródło: macworld.com

iPhone Xr oraz iPhone 11

Źródło: macworld.com

Dzień przed premierą iPhone 12 znany analityk Ming Chi-Kuo podzielił się swoimi prognozami dotyczącymi sprzedaży iPhone 12.

Zgodnie z danymi podanymi przez Kuo pośredni model iPhone 12 będzie najpopularniejszym modelem. Wybierze go około 40% konsumentów, którzy zdecydują się na zakup tegorocznych smartfonów od Apple.

Pozostałe modele - iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max uzyskają około 20% udziały w całkowitej sprzedaży. Możliwe, że mały iPhone 12 mini odnotuje na początku lepsze wyniki sprzedażowe ze względu na duży popyt na małe, flagowe smartfony.

Najpopularniejszy model jest będzie bezpośrednim następcom niezwykle popularnego iPhone 11, który jest najlepiej sprzedającym się smartfonem tego roku. Urządzenie otrzyma ekran o przekątnej 6,1 cala oraz dwa aparaty na pleckach.

Kuo potwierdził również ceny startowe najnowszych smartfonów. Za najmniejszego iPhone 12 mini zapłacimy co najmniej 699 dolarów (w Polsce prawdopodobnie 3399 zł).

Ogólna sprzedaż iPhone 12 będzie niższa, niż zeszłorocznych modeli. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa i jej wpływ na gospodarkę na całym świecie.

Sprawdź, nasz artykuł zbiorczy o iPhone 12.

Źródło: gsmarena.com