Który model iPhone'a 12 najpopularniejszy? Zwycięzca nie jest oczywisty

Zastanawiasz się, który model iPhone'a 12 sprzedaje się najlepiej. O dziwo nie jest to iPhone 12 mini.

JP Morgan udostępniło najnowsze analizy dotyczące sprzedaży smartfonów z rodziny iPhone 12. Po początkowych problemach z dostępnością sytuacja powoli się stabilizuje, ale nadal pojawiają się drobne opóźnienia podczas realizacji zamówień na wybrane konfiguracje.

iPhone 12 Pro 
Źródło: macworld.com

iPhone 12 Pro

Źródło: macworld.com

Okazuje się, że konsumenci najchętniej wybierają iPhone'a 12 Pro. Cena startuje z pułapu 5199 zł. Co ciekawe mało kto zdecydował się na iPhone'a 12 Pro Max. Urządzenie to posiada większy ekran o przekątnej 6,7 cala oraz nowy system stabilizacji w aparacie szerokokątnym. Być może konsumentów odstrasza cena, która startuje z poziomu 5699 zł za wersję ze 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

iPhone 12 Pro Max sprzedaje się gorzej, ale nadal występują problemy z dostępnością. Wszystko ze względu na mniejszą ilość egzemplarzy.

Dziwić może umiarkowane zainteresowanie najmniejszym modelem iPhone'a - 12 mini. Czyżby konsumenci przyzwyczaili się już do większych smartfonów?

Z drugiej strony nie zaskakuje niska sprzedaż bazowego iPhone'a 12. Smartfon ten jest drogi - kosztuje co najmniej 4199 zł za wersję z 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Analizy pokazują, że nie spada popularność zeszłorocznego iPhone'a 11. To bardzo ciekawa alternatywa dla droższego o około 1000 zł iPhone'a 12.

We wszystkich regionach, w których JP Morgan badał dostępność poszczególnych modeli iPhone'a 12 czas dostawy wynosił 4 dni dla iPhone'a 12/12 Mini i aż do 28 dni dla iPhone'a 12 Pro. Na iPhone'a 12 Pro Max zaczekamy około 20 dni.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że niektóre zamówienia realizowane są szybciej. Wszystko ze względu na rezygnacje sporej ilości konsumentów.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Zobacz, którego iPhone'a warto kupić.

Źródło: appleinsider.com