Kubrick wynalazł iPada? Odyseja Kosmiczna 2001 tajną bronią Samsunga przeciwko Apple

Stanley Kubrick wynalazł iPada - tak przynajmniej twierdzi Samsung. Taka właśnie jest linia obrony koreańskiego koncernu w procesie patentowym, który wytoczyło Apple.

iPad z Odysei Kosmicznej 2001

Apple złożyło w kwietniu pozew do amerykańskiego sądu, uznając, że tablety Samsung Galaxy Tab są zbyt podobne do iPada i naruszają patenty koncernu z Cupertino.

Kubrick wynalazł iPada? Odyseja Kosmiczna 2001 tajną bronią Samsunga przeciwko Apple

Monolit

To Stanley Kubrick wynalazł iPada!

Tymczasem według Samsunga iPad to żadna nowość - idea tabletu pojawiła się już w filmie Odyseja Kosmiczna 2001. W filmie Stanleya Kubricka - twórcy Mechaniczna Pomarańcza - dwóch astronautów spożywa posiłek i jednocześnie w tym samym czasie ogląda telewizję na urządzeniach przypominających dzisiejsze tablety PC. Wygląda więc na to, że tablet PC po raz pierwszy pojawił się w filmie twórcy słynnej Mechanicznej Pomarańczy.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Czy Apple ma prawo wyłączności na tablety?

Jak twierdzi Samsung, tablet z Odysei Kosmicznej 2001 spełnia warunki patentu D'889 - ma zaokrąglone kształty z dominującym wyświetlaczem, jest płaski z przodu oraz z tyłu, a także charakteryzuje się cienkimi kształtami.

Samsung kontra Apple - kto ma rację, a kto wygra?

- To byłoby zaskakujące, gdyby sąd zgodził się z Samsungiem - mówi Florian Mueller, ekspert od prawa patentowego.

Z drugiej strony jeżeli chodzi o generalną ideę, to Samsung ma rację. Tablety zostały wymyślone zdecydowanie wcześniej, zanim w ogóle w Apple ktoś pomyślał o iPadzie. Inna sprawa, że amerykański sąd może opowie się raczej za racjami Apple. Bądź co bądź, nawet pomimo globalizacji, Apple to wciąż koncern amerykański, a Samsung jest z Korei.

Kubrick wynalazł iPada? Odyseja Kosmiczna 2001 tajną bronią Samsunga przeciwko Apple

Odyseja Kosmiczna 2001

Misja Apple - za wszelką cenę powstrzymać Samsunga

Tablety Samsung Galaxy Tab są na tyle udane, że mogą uszczuplić dynamikę sprzedaży iPadów, zwłaszcza że koreańskie tablety są tańsze. Skoro Apple nie może pokonać koreańskiego koncernu od frontu, to próbuje uderzyć w niego z flanki. Taktyka stara jak świat.

Źródło: TG Daily


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: