Kultowa postać w drugim sezonie Resident Evil: Remedium? Może zagrać ją Eva Green

Choć przyszłość serialu Resident Evil: Remedium od Netflixa wciąż jest niejasna, showrunner Andrew Dabb wie już, co powinno znaleźć się w następnych sezonach. Niedawno zdradził dziennikarzom, jaką postać chciałby pokazać w kolejnych odsłonach serii i kto mógłby ją zagrać.

fo. Netflix / https://www.instagram.com/evagreenweb/

Resident Evil: Remedium – sezon 2: nadchodzi słynna mutantka?

Pierwszy sezon Resident Evil: Remedium obfitował w zainfekowane stwory, zmutowane monstra i koszmarne cerberusy. Pojawił się także wyposażony w piłę mechaniczną Dr. Salvador. Jednak uniwersum gier o apokalipsie zombie oferuje szerokie spektrum postaci i potworów, a fani z całą pewnością chcieliby zobaczyć je w produkcji Netflixa. Showrunner Andrew Dabb nie ukrywa, że bardzo kusi go wprowadzanie do serialowego Resident Evil kolejnych słynnych monstrów i kultowych bohaterów. Jedną z postaci, którą chciałby ukazać w kolejnych sezonach, jest... lady Dimitrescu.

Dla niewtajemniczonych: Alcina Dimitrescu to trzymetrowa mutantka-wampirzyca i masowa morderczyni, która pojawia się w grze Resident Evil: Village. Zamieszkuje zamek w Europie Wschodniej i wraz z przedstawicielami trzech innych rodów sprawuje kontrolę na regionem. Od lat 50. jest zaangażowana w satanistyczny kult praktykujący wampiryzm i składanie ofiar z ludzi. Według Tomonori Takano, sprawującego pieczę nad artystyczną stroną gry, stworzenie lady zainspirowały takie postaci, jak Elżbieta Batory, Hachishakusamę (porywający dzieci japoński demon z miejskiej legendy) oraz... Morticia Addams z filmu Rodzina Addamsów.

Zobacz również:

  • Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery
  • Resident Evil 4 Remake - gdzie kupić najtaniej? Sprawdzamy ceny w polskich sklepach
Kultowa postać w drugim sezonie Resident Evil: Remedium? Może zagrać ją Eva Green

Alcina Dimitrescu, fot. Capcom

Krwawa lady Dimitrescu cieszy się wśród graczy dużą popularnością, o czym świadczą liczne cosplaye i fanarty przedstawiające wampirzycę. Dabb jest świadomy tej popularności i w wywiadzie dla portalu Decider przyznał, że wręcz czuje się zmuszony, by wprowadzić lady do swojego serialu:

Przyznam, że w pokoju scenarzystów to pytanie nr 1, które mi zadają. „Pytanie” to mało powiedziane. Powiedziałbym raczej: żądanie. Żądanie nr 1. W miarę rozwoju serialu zobaczymy więcej postaci z gier. I na pewno wszyscy są bardzo, bardzo zmotywowani, aby to zadziałało.

Na pytanie dziennikarza, kto powinien wcielić się w postać lady Dimitrescu Dabb początkowo nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi, twierdząc, że jest wiele wspaniałych artystek, które podołałyby temu zadaniu. W końcu jednak przyznał, że jedną z idealnych aktorek do tej roli byłaby Eva Green.

Eva Green – etatowa femme fatale

Trudno się marzeniu Dabba dziwić. Dzięki takim produkcjom, jak Marzyciele czy Casino Royale francuska aktorka zasłynęła rolami pięknych i błyskotliwych heroin. Ma też doświadczenie we wcielaniu się w bohaterki wchodzące w konszachty z nieczystymi siłami – w Mrocznych Cieniach Tima Burtona zagrała mściwą czarownicę Angelique Bouchard, a w serialu Penny Dreadful opętaną przez demona Vanessę Ives.

Kultowa postać w drugim sezonie Resident Evil: Remedium? Może zagrać ją Eva Green

Eva Green, "Penny Dreadful", fot. Showtime

Przez wielu fanów Wiedźmina Eva Green była uważana za idealną kandydatkę do roli Yennefer. Jak już wiemy, Netflix pozostał niestety głuchy na te głosy i rolę kultowej czarodziejki dostała inna aktorka. Czy inaczej będzie w przypadku lady Dimitrescu? Na pewno będziemy śledzić wszystkie informacje na temat tej pojawienia się tej postaci w Resident Evil: Remedium.

Zobacz także: Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery