Kultowy Orphan Black powraca. Oto spin-off serialowego hitu

Serial o klonach słynący z niesamowitej roli Tatiany Maslany powróci na ekrany z nową historią. Kiedy premiera?

Kultowy Orphan Black powraca. Oto spin-off serialowego hitu

Orphan Black, 2013, BBC

Pięć lat temu zakończyła się emisja serialu, który swego czasu był dość dużym hitem. Kultowa rola Tatiany Maslany ściągnęła na aktorkę wiele nagród i wyróżnień, a fani Orphan Black z wielkim żalem żegnali serialowe bohaterki, które odgrywała.

Liczba mnoga nie jest tu przypadkiem, gdyż serial opowiadał o Sarze Manning, złodziejce będącej świadkiem zabójstwa dziewczyny wyglądającej zupełnie jak ona, która z czasem trafia w sam środek śmiertelnego spisku i poznaje swoje klony.

Zobacz również:

  • She-Hulk: kiedy nowe odcinki na Disney+? Sprawdź datę premiery serialu
  • Killing Eve dostanie swój spin-off! Poznamy historię legendy agentów MI6

Ten niesamowity serial powróci na ekrany w spin-offie opartym na tym samym fikcyjnym świecie, co produkcja BBC America z lat 2013-17.

Seria ma zadebiutować już w przyszłym roku w AMC+ i jest tworzona przez scenarzystki i showrunnerki zaangażowane także w oryginalną wersję. Na pokładzie jako producent wykonawczy i reżyser pojawi się także współtwórca Orphan Black, John Fawcett. Możemy więc spodziewać się naprawdę godnego serii prequelu.

Akcja Orphan Black: Echoes ma rozgrywać się w niedalekiej przyszłości i zgodnie z opisem AMC dogłębnie zagłębi się w eksplorację naukowej manipulacji ludzką egzystencją. Poznamy grupę kobiet, które odkryją tajemnicę swojej tożsamości oraz poruszającą historię miłości i zdrady. Anna Fishko skomentowała nadchodzący tytuł słowami:

Jestem podekscytowana rozpoczęciem tego nowego rozdziału w świecie Orphan Black. Tworzenie historii, która obejmuje spuściznę oryginalnego serialu, było bardzo satysfakcjonujące i jestem zachwycona tym, że widzowie wyruszą w nową podróż, która będzie eksplorować wielkie pytania o to, co czyni nas tym, kim jesteśmy. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mam tak wspierających partnerów w Boat Rocker, John Fawcett i AMC, i nie mogę się doczekać, aby przedstawić widzom starą, ale i nową część ukochanej historii.

Nie wiemy jednak czy w nowej produkcji zobaczymy Tatianę Maslany. Aktorka pracuje aktualnie nad nadciągającym serialem Marvela, She-Hulk.

Zobacz także: Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Źródło: hollywoodreporter.com