Kumpel telefonu

O wysyłaniu wiadomości SMS z telefonu stacjonarnego już pisaliśmy (PCWK 7-8/02, str. 111), ale dopiero teraz wiadomo, że w Polsce usługa także będzie dostępna - dzięki porozumieniu firm Fincom i TP S.A.

Nasz narodowy operator pod koniec zeszłego roku zaoferował abonentom usługę prezentacji numeru dzwoniącego (CLIP), a to jest warunkiem działania SMS w telefonii stacjonarnej (w chwili pisania niniejszego artykułu usługa CLIP w TP S.A. kosztowała miesięcznie 3 zł netto).

By korzystać z SMS w zwykłym telefonie, trzeba oczywiście mieć aparat wyposażony w tę funkcję. Jednak dla tych, którzy są zadowoleni z posiadanego telefonu i nie zamierzają go wymieniać, firma Microcom oferuje wygodną alternatywę: przystawkę Phone Buddy Expert za 350 zł. To przypominające handheld urządzenie o wymiarach 17,5 x 15,5 x 3,2 cm wyposażone jest w klawiaturę QWERTY i graficzny ekran LCD. Po podłączeniu do gniazdka telefonicznego (sam telefon dołącza się do przystawki) Phone Buddy Expert rozszerza możliwości telefonu o identyfikację numerów, książkę telefoniczną i terminal wiadomości SMS.

Gdy wysyłasz SMS (do 480 znaków), przystawka łączy się z numerem dostępowym serwera SMS Fincom i przekazuje wiadomość, która może być także zamieniona na e-mail, faks lub – jeśli urządzenie komunikacyjne odbiorcy nie ma funkcji SMS – komunikat czytany przez lektora. Wiadomość przychodząca rozpoznawana jest przez przystawkę na podstawie numeru centrum SMS.

Książka telefoniczna obejmuje 100 pozycji i, podobnie jak w komórkach, osoba dzwoniąca identyfikowana jest na podstawie tych wpisów. Phone Buddy Expert oferuje też listę połączeń nieodebranych (z datą i godziną).

Pewną wadą przystawki jest konieczność zasilania 4 bateriami AA (brak zasilacza sieciowego).

Informacje:

Fincom Poland

tel. (22) 8649418

http://www.fincom.pl

Cena 350 zł