Kup pan Longhorna!

Kraje południowo-wschodniej Azji od dawna znane są z tego, że tamtejsi użytkownicy komputerów niespecjalnie przejmują się kwestią legalności wykorzystywanego przez nich oprogramowania. Tym razem jednak malezyjscy piraci przeszli samych siebie - od kilku dni można się u nich zaopatrzyć w system operacyjny Longhorn Microsoftu, który, przynajmniej teoretycznie, powinien pojawić się na rynku dopiero w 2005 r.

O nowościach w ofercie malezyjskich piratów poinformował Reuters. Z informacji zdobytych przez dziennikarzy agencji wynika, że płyta CD zawierająca system znany na razie pod kodową nazwą Longhorn kosztuje to koszt rzędu 6 ringgit - czyli ok. 1,5 USD.

System sprzedawany na Dalekim Wschodzie to prawdopodobnie jedna z roboczych wersji Longhorna, udostępnionych przez Microsoft zarejestrowanym deweloperom. "To nie jest gotowy produkt i jego użytkowanie może być bardzo ryzykowne" powiedział dziennikarzowi Reuters Jonathan Selvasegaram z Microsoftu.

Zobacz również:

  • Windows 11: sprawdzamy, co się zmieni w systemie? / poprawki Eksploratora Plików

Według ostatnich informacji Microsoftu, finalna wersja systemu znanego pod roboczą nazwą Longhorn prawdopodobnie zostanie udostępniona klientom w 2005 r.