Kup pan domenę...

ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), czyli Internetowa Korporacja Przydzielania Nazw i Numerów zezwoliła 11 nowym firmom na rejestrację internetowych domen.

Jeśli chcesz żeby adres Twojej strony kończył się na .com, .org czy .net, to Twoje szanse znacznie wzrosły, bowiem ICANN upoważnił 11 nowych firm do rejestracji internetowych adresów, zwiększając tym samym do 88 liczbę firm zamierzających świadczyć tego typu usługi. Nowo akredytowane przez ICANN firmy to: Easyspace i Reacto.com z Wlk. Brytanii, Schlund+Partner z Niemiec, ExtremeNames.com, FreeYellow.com, infoUSA.com, Virtualis System, Web Express i Speednames z USA, Hangang z Korei oraz OnLineNIC z Chin.

Usługi rejestracyjne dla tzw. top-level domains prowadziła do czerwca firma Network Solution (NSI) na mocy wyłącznego kontraktu z rządem USA. ICANN postanowił w ub.r. wprowadzić konkurencję w celu poprawienia jakości usług i obniżenia cen. Firmy akredytowane przez ICANN muszą podpisać porozumienie z NSI i spełnić pewne techniczne wymagania. Dotąd jedynie 12 z 88 chętnych spełniło te warunki i może działać.

Więcej informacji: www.icann.org