Kup sobie LokiTorrent.com

Operator serwisu LokiTorrent.com, udostępniającego odnośniki do plików w sieci BitTorrent, wystawił witrynę na aukcję internetową. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że jeszcze niedawno właściciel serwisu prowadził zbiórkę datków na rzecz obrony LokiTorrent.com przed stowarzyszeniem MPAA.

Witrynęhttp://LokiTorrent.com wystawiono na aukcję w serwisie Sedo. Z opisu wynika, że przedmiotem transakcji będzie domena www.lokitorrent.com oraz kompletny, w pełni funkcjonalny i zautomatyzowany serwis internetowy, dostępny pod tym adresem.

O serwisie zrobiło się głośno kilka tygodni temu, gdy amerykańskie stowarzyszenie MPAA rozpoczęło walkę ze stronami WWW, oferującymi odnośniki .torrent do plików, udostępnionych w sieciach BitTorrent. Organizacja bez większych problemów zmusiła najpopularniejsze tego typu serwisy do zaprzestania działalności. Jednym z wyjątków był właśnie Lokitorrent.com - jego administrator ogłosił, że nie zamierza się podporządkować żądaniom MPAA i rozpoczął zbieranie datków, które przeznaczone miały zostać na wynajęcie prawników. Pisaliśmy o tym w tekście "BitTorrentowy serwis walczy z MPAA".

Do tej pory zgromadzono już ponad 40 tys. USD - nic więc dziwnego, że użytkowników serwisu oburzyła informacja o wystawieniu go na sprzedaż. Administrator Lokitorrent.com - niejaki Lowkee - przedstawił już swoje stanowisko w tej sprawie - tłumaczy, że serwis wystawił na sprzedaż tylko po to, by zorientować się, jaka będzie najwyższa zaoferowana za niego kwota i że absolutnie nie zamierza go sprzedawać. Dziennikarze serwisuhttp://TheRegister.co.uk zwracają jednak uwagę, że z tekstu oświadczenia zniknął umieszczony tam początkowo akapit, w którym padało stwierdzenie, że jeśli wylicytowana kwota będzie odpowiednio wysoka, to serwis może zostać sprzedany.