Kup sobie kalendarz... za 50 000 USD

W minionym tygodniu w serwisie eBay pojawiła się niecodzienna oferta. Za, bagatela, pięćdziesiąt tysięcy dolarów można kupić Kiko calendar, zbudowaną przy użyciu technologii AJAX aplikację webową będącą w pełni funkcjonalnym kalendarzem. Pojawił się już pierwszy chętny...

Kiko calendar jest aplikacją webową napisaną w Ruby on Rails, którą śmiało można porównać z desktopowymi aplikacjami tego typu. Posiada bardzo prosty i czytelny interfejs użytkownika, a użycie technologii AJAX sprawia, że praca z nim jest wyjątkowo wygodna. Aplikacja oferuje między innymi zarządzanie kontaktami, przypomnienia poprzez e-mail, komunikator internetowy AIM, czy SMS, wątki RSS. Potrafi także importować dane w formatach iCal oraz vCard, używa mechanizmu drag&drop, co znacznie ułatwia pracę w aplikacji oraz ma możliwość publikowania swoich kalendarzy. Kiko calendar można wypróbować łącząc się z witryną producenta.

Ciekawy artykuł jednego z członków zespołu pracującego nad kalendarzem na temat samego programu, jak i decyzji o jego sprzedaży można przeczytać na jego witrynie internetowej.

W chwili pisania tej wiadomości jest już złożona jedna oferta i aktualna cena wnosi 49 999,99 USD.

Aukcja w serwisie eBay

Witryna Kiko calendar

Aktualizacja: 29 sierpnia 2006 09:48

Aukcja zakończyła się w sobotę 26. sierpnia 2006. Brało w niej udział dziewięciu użytkowników i było aż sto jedenaście ofert. Zwycięzcą okazał się użytkownik powerjoe1998, który wylicytował za Kiko Calendar 258 100 USD.

Póki co nie wiadomo, kim jest powerjoe1998 i jakie będą losy kalendarza w rękach nowego właściciela.

Nowy odnośnik do zakończonej aukcji