Kup wideo w BitTorrencie

Być może w niedługim czasie w serwisie BitTorrent zostanie otwarty internetowy sklep oferujący do nabycia legalne pliki wideo. Spółka jak na razie nie zdradza szczegółów, jakie konkretnie materiały będzie można kupić, jednak, jak poinformowała jej rzeczniczka, prowadzone są już rozmowy z kilkoma dostawcami treści multimedialnych.

Zdaniem MPAA, organizacji zrzeszającej przedstawicieli amerykańskiego przemysłu filmowego, co rok użytkownicy sieci bezpośredniej wymiany plików pobierają ok. 650 tys. plików filmowych. Uruchomienie płatnego e-sklepu z filmami ma więc na celu doprowadzenie do sytuacji, w której zarówno wydawcy, twórcy, jak i dostawcy usług internetowych czerpaliby należne zyski z tytułu pobierania filmów z Sieci.

Branża filmowo-rozrywkowa powinna zaoferować wszystkim użytkownikom sieci P2P alternatywę, która oferowałaby nie tylko materiały legalnego pochodzenia, ale była także znana użytkownikom. To ostatnie kryterium spełniać ma właśnie BitTorrent, z którego korzystają miliony internautów na całym świecie - twierdzą przedstawiciele spółki.