Kupił iPhone'a, dostał dwa jabłka. Szkoda, że nie markowe...

Pewien mrągowianin kupił na aukcji internetowej smartfona Apple. Ogromnie się jednak zdziwił, gdy po rozpakowaniu oczekiwanej przesyłki znalazł...dwa jabłka.

Oszuści internetowi działają przez cały rok, lecz obecnie trwający okres przedświąteczny z pewnością daje im szczególnie wiele możliwości na wyciągnięcie pieniędzy z naszych kieszeni. Na stronie policji pojawił się właśnie interesujący artykuł z przydatnymi poradami dla osób kupujących w Internecie. Warto się z nimi zapoznać, aby mięć większą szansę na uniknięcie sieciowych pułapek.

Oto one:

Kupił iPhone'a, dostał dwa jabłka. Szkoda, że nie markowe...

Zakupy w Internecie - zbiór przydatnych wskazówek

Ogromna skala oszustw

W artykule możemy również przeczytać, że do samej tylko Komendy Powiatowej w Mrągowie zgłosiło się w tym roku blisko 40 osób oszukanych w Internecie. W skali kraju możemy więc pewnie mówić o dziesiątkach tysięcy podobnych przypadków.

Złośliwi oszuści

Ponadto poznajemy ciekawy przypadek pewnego mrągowianina, który nie tylko został nabity w butelkę, ale dodatkowo dobity przez oszusta-żartownisia. W jaki sposób? Po zakupie na jednym z portali aukcyjnych iPhone'a i zapłaceniu 860 złotych za paczkę czekały go bowiem dwie niespodzianki:

- w paczce nie było wymarzonego gadżetu

- zamiast niego znalazły się w niej...dwa jabłka, które co gorsza, nie były nawet markowe!

Aby nie paść ofiarą podobnego oszustwa uważajcie na siebie i kupujcie z głową.