Kupiłem perfumy, mam odtwarzacz

W ofercie firmy NEC znalazł się nowy model odtwarzacza multimedialnego, VoToL PK-MV300, do złudzenia przypominający buteleczkę perfum. Urządzenie dysponuje dyskiem twardym o pojemności 30 GB.

Urządzenie obsługuje najpopularniejsze formaty plików multimedialnych, w tym:

- MPEG 2, MPEG 4, WMV 9 (wideo)

- MP3, AAC, Ogg Vorbis, WAV, WMA (audio)

- JPEG, GIF, PNG, BMP (grafika).

Na wyświetlaczu o przekątnej 2,7 cala, o rozdzielczości 320 x 240 pikseli i mogącym wyświetlić do 65,5 tys. barw, można również przeglądać dokumenty tekstowe.

Kupiłem perfumy, mam odtwarzacz

Odtwarzacz VoToL PK-MV300 firmy NEC

Odtwarzacz został wyposażony w gniazdo kart pamięci SecureDigital, co ułatwia zgrywanie cyfrowych fotografii bez pośrednictwa komputera. Ciekawie zapowiada się również sposób, w jaki odtwarzacz będzie dostarczał użytkownikowi informacji o odtwarzanych plikach - głośność dźwięku, poziom zużycia baterii i inne ustawienia mają być wizualizowane za pomocą specjalnego "wodnego interfejsu graficznego" (poziom "cieczy" ma się zmieniać w zależności od wartości ustawień). Wsród innych funkcji na uwagę zasługuje wbudowany translator, tłumaczący zarejestrowane słowa lub frazy pomiędzy językami angielskim i japońskim.

Odtwarzacz mierzy 123 x 61 x 22 mm i waży 188 g. Zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym, wystarczającym na 8 godzin słuchania muzyki, lub 4 godziny odtwarzania wideo. Do sprzedaży - na razie na rynku japońskim - trafi w marcu br. w cenie ok. 339 dolarów.

Więcej informacji: NEC