Kupiłeś Xboxa Series S/X? Mamy dla Ciebie ważną informację

Microsoft wyprzedza Sony. Najnowsze konsole Xbox Series S/X w końcu z obsługą HDR w aplikacji YouTube. Posiadacze PlayStation 5 muszą uzbroić się w cierpliwość.

Aplikacja YouTube na konsole Xbox otrzymała właśnie aktualizację, która dodaje obsługę materiałów HDR na najnowszych konsolach Xbox Series S/X. Opcja ta pojawiła się też na konsolach poprzedniej generacji z obsługą rozdzielczości 4K - Xbox One S oraz Xbox One X.

Xbox Series X
Źródło: pcworld.com

Xbox Series X

Źródło: pcworld.com

Jeżeli posiadasz nowego Xbox'a Series S lub Series X oraz monitor lub telewizor kompatybilny z technologią HDR, aplikacja YouTube automatycznie zacznie odtwarzać treści zgodne z HDR.

Do tej pory konsole Microsoftu nie obsługiwały materiałów HDR wyświetlanych na YouTube. Stosowna opcja pojawiła się na konsolach PlayStation 4 w 2019 roku.

Najnowsze konsole, które zostały zaprezentowane w listopadzie zeszłego roku i do dziś nie mogły wyświetlać materiałów z HDR w aplikacji YouTube. Posiadacze najnowszej konsoli PlayStation 5 nadal nie mogą korzystać z HDR.

Masz już konsolę nowej generacji? Zobacz, jaki telewizor warto do niej dokupić aby w pełni cieszyć się materiałami w 4K z HDR.

Źródło: theverge.com