Kupiłeś iPhone 13? Możesz mieć problem z konfiguracją!

Kupiłeś nowego iPhone'a 13, iPada 9 lub iPada mini 6? Wszystkie urządzenia dostarczone z iOS 15 mogą przysporzyć Ci problemów z konfiguracja początkową.

Niestety nie mamy najlepszych wiadomości dla konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup jednego z najnowszych produktów firmy Apple. Okazuje się, że sprzęty dostarczane z preinstalowanym systemem operacyjnym iOS 15 stwarzają problemy podczas konfiguracji początkowej.

Widgety na iPhone
Źródło: apple.com

Widgety na iPhone

Źródło: apple.com

Apple oficjalnie potwierdziło, że znaleziono błąd, który powoduje, że po odtworzeniu urządzeń z wykorzystaniem jakiejkolwiek kopii zapasowej może dojść do uszkodzenia widgetów wyświetlanych na ekranie domowym.

Zobacz również:

Według producenta usterka dotyczy limitowanej ilości smartfonów iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max oraz tabletów iPad 9 i iPad mini 6.

Na szczęście producent przekazał, że naprawa wyżej wymienionego błędu jest stosunkowo prosta. Wystarczy, że po przywróceniu kopii zapasowej z naszego starego urządzenia uruchomimy menu edycji widgetów, klikniemy na zmianę ich nazwy i cofniemy się do ekranu domowego.

Co istotne urządzenia dostarczane z iOS 15 po uruchomieniu powinny zaproponować niewielką aktualizację zabezpieczeń. Zawiera ona poprawkę eliminującą wyżej wymieniony problem. W przypadku, gdy oprogramowanie nie pojawi się automatycznie możemy wymusić jego instalację z poziomu ustawień urządzenia.

Poprawka zabezpieczeń iOS 15
Źródło: MacRumors.com

Poprawka zabezpieczeń iOS 15

Źródło: MacRumors.com