Kupisz Galaxy S7, po roku otrzymasz Galaxy S8

Samsung zamierza ponoć wraz z premierą Galaxy S7 zapowiedzieć uruchomienia programu podobnego do usługi "iPhone Upgrade Program".

Firma Apple podczas konferencji, na której zaprezentowało nowe smartfony iPhone 6s i iPhone 6s Plus, zapowiedziała uruchomienia świetnego z punktu widzenia konsumentów programu "iPhone Upgrade Program". Jego zasady są proste: uczestnik programu po regularnym płaceniu przez 12 miesięcy ustalonego abonamentu (32 USD w przypadku modelu iPhone 6s 16 GB) otrzyma kolejną generację iPhone'a. Co więcej, w tym okresie obejmuje go także ulepszony program AppleCare+.

Samsung podąża za Apple

We wrześniu 2015 roku pojawiły się spekulacje, z których wynikało, że koreański producent zamierza wdrożyć program podobny do "iPhone Upgrade Program". Potwierdził to właśnie Reuters, który dodatkowo twierdzi, że nowa oferta powinna zostać zapowiedziana przy okazji premiery rodziny Galaxy S7 mającej mieć miejsce tuż przed rozpoczęciem targów MWC 2016 w Barcelonie (ruszą 22.02.16 r.). Jeżeli tak się stanie, osoby, które zakupią najnowszy flagowiec koreańskiej firmy i skorzystają z nowej usługi będą mogły liczyć, że za rok otrzymają do rąk jego następcę (Galaxy S8?).

Kiedy i dla kogo?

Niestety według Reutersa program, który ruszyć ma od marca, zostanie zaoferowany początkowo jedynie na rynku koreańskim.