Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

Ceneo

Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen
Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

Ceneo

Najbardziej chyba rozbudowana witryna porównująca ceny w Polsce. Serwis jest dosyć młody (powstał w maju br.) jednak już zgromadził sporą bazę sklepów i produktów. Tych pierwszych jest co prawda mniej niż 80, lwia część z nich to firmy handlujące sprzętem i akcesoriami komputerowymi oraz RTV i AGD. Niemal przy każdym produkcie użytkownik znaleźć może co najmniej 10 adresów sklepów, wraz z cenami i krótkimi charakterystykami wybranego urządzenia. Opisy te są raczej wyczerpujące, brakuje natomiast danych technicznych wyróżnionych w przyjaznej formie. Często nie natkniemy się też na zdjęcie wybranej karty graficznej czy aparatu.

Tym, co bardzo spodobało nam się w Ceneo, jest klarowny opis warunków dostawy. Dzięki niemu nie musimy zastanawiać się, jak długo "wędrować" będą nasze zakupy ani jakiej kwoty zażąda od nas sprzedawca. Po wybraniu konkretnego zakupy i wyświetleniu listy sklepów dysponujących towarem, użytkownik klikając na ikonę małej ciężarówki od razu zobaczyć może, jakie warunki płatności oferuje sklep oraz co o nich sądzą inni kupujący. Niestety, odrobinę kuleje aktualizacja cen - zdarzają się sytuacje, gdzie podana w Ceneo cena różna jest od tej znalezionej na witrynie sklepu. W przypadku tak poważnego i rozbudowanego serwisu nie powinno się to zdarzać.

Zobacz również:

  • Do Biedronki trafił sprzęt od znanego producenta samochodów
  • Netto: wielka wyprzedaż urządzeń AGD - dziś ostatni dzień, aby kupić je w tak niskiej cenie

Warto zauważyć, że wśród asortymentu, który znaleźć możemy na Ceneo, komputery nie są traktowane jako towar podstawowy. Są po prostu jedną z kategorii, co wcale nie znaczy, że potraktowano je po macoszemu. Trudno znaleźć w Internecie produkt elektroniczny, którego nie znajdziemy na Ceneo. Często także właśnie tu spotkamy się z najbardziej atrakcyjną ceną. Jeżeli chodzi o porównywanie ofert w internecie Ceneo jest na polskim rynku zdecydowanie numerem jeden, gdy zaś skupimy się na komputerach... nadal pozostaje w ścisłej czołówce.

Skąpiec

Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen
Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

Skąpiec

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że serwis jest bardzo rozbudowany i zawiera porównania cen nie tylko sprzętu ale, podobnie jak Ceneo, także innych kategorii (takich jak książki czy nawet wycieczki zagraniczne). Jest to tylko złudzenie, ponieważ w kategoriach innych niż urządzenia elektroniczne znajduje się niezbyt duża liczba ofert. Nie można mieć za to zastrzeżeń co do liczby znalezionych ofert w dziale "Komputery". Widać, że witryna jest ewidentnie profilowana właśnie na taką działalność.

Bardzo dobrze rozwiązano w Skąpcu filtry wyszukiwania. Są przede wszystkim wygodne i łatwe w użyciu. W zależności od grupy produktowej wybieramy w prosty wszystkie niezbędne parametry. Na przykład szukając karty graficznej mamy do wyboru producenta, zakres cenowy, chipset, pamięć i złącze. Brzmi prosto, ale naprawdę ułatwia szukanie. Szkoda, że twórcy Skąpca nie poszli za przykładem na przykład Gemino i oprócz świetnych filtrów nie urozmaicają propozycji cenowych bardziej obszernych opisów. To, co znaleźć możemy obecnie, nie jest niestety wyczerpujące. Podobnie z informacjami na temat sklepów. Tych bowiem w ogóle nie ma. Ze świeczką także szukać można informacji o sposobie wysyłki czy warunkach zakupu. Poważny minus dla Skąpca.

Kolejnym świetnym pomysłem jest lista 10 najchętniej wybieranych rzeczy w danej grupie produktowej. To kolejna pozornie oczywista, ale świetna propozycja. Jest miłym urozmaiceniem standardowego systemu ocen i komentarzy.

Skąpiec, to druga po Ceneo porównywarka cen, w przypadku której nie można mieć absolutnie żadnych zarzutów co do liczby podzespołów znajdywanych w różnych sklepach. Wyszukać można zarówno starocie, jak i najnowsze modele urządzeń. Prawdziwy szał zakupów!