Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

Kupujemy.pl

Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

Kupujemy.pl

Kupujemy.pl to olbrzymi serwis zakupowy. Liczbą współpracujących sklepów wgniata w ziemię wszelką konkurencję. W jego bazie znajduje się ponad 500 firm, sprzedających różnorakie towary. Liczba wyszukiwanych pozycji przy wpisaniu niemal dowolnego hasła także jest imponująca. Dodatkową zaletą jest możliwość wyszukiwania nie tylko pod kątem parametrów. Wybrać możemy także filtrowanie przez warunki zakupu. Dzięki temu znaleźć możemy propozycję najtańsza, ale też taką, za którą możemy zapłacić kartą kredytową czy przelewem. Kupujemy.pl przeszukuje oferty nie tylko sklepów internetowych - takie rozwiązanie było więc konieczne. Inne opcje filtrowania nie ją już tak atrakcyjne. Mamy w zasadzie wybór jedynie kategorii i widełek cenowych.

Warto zauważyć, że w serwisie Kupujemy.pl mamy chyba największą szansę trafić na niezwykle tani zakup. Wszystko z powodu liczby współpracujących sklepów. Innych zalet niestety serwis ten nie ma. Jest toporny, brzydki i niewygodny. Ba! Nie ma nawet możliwości wyrażenia jakiejkolwiek opinii - chyba, że za taką uznamy wysłanie e-maila do administratorów. Brakuje także jakichkolwiek opisów. Wszystko, co znajdziemy to lakoniczne, jedno bądź dwuzdaniowy informacje. O jakichkolwiek innych informacjach także możemy najwyżej pomarzyć.

Zobacz również:

  • Do Biedronki trafił sprzęt od znanego producenta samochodów
  • Netto: wielka wyprzedaż urządzeń AGD - dziś ostatni dzień, aby kupić je w tak niskiej cenie

9sekund

Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

9 Sekund

9 sekund to przyjemny dla oka serwis, wyglądem przypominający serwisy aukcyjne. Jest to efekt niewątpliwie zamierzony, gdyż witryna, oprócz bazy sklepów, prezentuje oferty czterech największych polskich serwisów aukcyjnych. Można przeszukiwać i porównywać oferty Allegro.pl, Ebay.pl, Aukcje24.pl i Swistak.pl. Obecnie, znaleźć tam można ponad 1,4 mln produktów oraz ponad milion aukcji Internetowych.

W kategorii porównywania cen na aukcjach internetowych serwis 9sekund.pl może być niezastąpiony, zwłaszcza, że to jedyna sensowna propozycja tego typu w polskim Internecie. Gdy popatrzymy na prezentowaną tu ofertę sklepów widać, że jest to tylko dodatek, przynajmniej jeżeli chodzi o interesującą nas kategorię sprzętu komputerowego. Wielu płyt głównych czy kart graficznych, dostępnych niemal wszędzie, po prostu nie znajdziemy. Kwestią dyskusyjną może więc być jego użyteczność dla przeciętnego użytkownika, pragnącego kupić podzespoły do peceta, zwłaszcza, jeżeli liczymy na szybkie zdobycie pożądanego towaru. Nie każdy ma czas i chce licytować w Internecie. Zresztą tego ostatniego 9sekund nie umożliwia - użytkownik zostaje jedynie odesłany na witrynę danej aukcji. Mogłyby to być poważne zarzuty, gdyby potraktować w naszych rozważaniach serwis tak, jak inne porównywarki. Jako "wyciąg" z czterech wspomnianych witryn sprawia się znakomicie.

Oferciak

Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

Oferciak

Serwis Oferciak jest najmłodszy z opisywanych przez nas. Trzeba przyznać, że start ma z pozoru całkiem udany. Mechanizm porównawczy nie ogranicza się jedynie do zestawienia cen. Pozwala szukającemu na dokładne przyjrzenie się parametrom danego produktu i umożliwia dodawanie komentarzy na temat obsługi w danym sklepie. Poza tymi standardowymi funkcjami, Oferciak.pl prowadzi także rankingi cen najpopularniejszych towarów sprzedawanych w sieci - między innymi komputerów, sprzętu RTV i AGD, aparatów fotograficznych, płyt CD oraz książek.

Niestety, Oferciak nie działa tak, jak należy. Serwis co chwila "wykrzacza" się przy wpisaniu jakiegokolwiek wyrażenia, wyświetlając informacje o błędach. Z tego powodu trudno jest przyjrzeć się mu "od środka". Pozostaje mieć nadzieję, iż usterki zostaną szybko naprawione. Jeżeli tak się stanie i Oferciak przestanie przypominać kierunkowskaz ze starego dowcipu, który "działa-nie działa-działa-nie działa", serwis ma naprawdę szansę zabłysnąć. Na chwilę obecną wady w funkcjonowaniu serwisu uniemożliwiła nam bliższe przyjrzenie się jego faktycznym możliwościom.

Kupuj najtaniej: najlepsze porównywarki cen

Porównanie parametrów poszczególnych witryn

Słowo na koniec

Porównywarki cen to świetne narzędzie dla każdego internauty. Widać wyraźnie, że każdy znaleźć może coś dla siebie. Naszym zdaniem zdecydowanie na czele peletonu serwisów znajduje się Ceneo, ze względu na bogatą ofertę i możliwości. Serwis znajduje się też w czołówce, jeżeli chodzi o ceny. Oczywiście, jak widać z załączonej tabelki, w kwesti sprzętu komputerowego nie do pobicia jest Skąpiec.pl - Ceneo oferuje jednak także możliwość bogatego wyboru w innych kategoriach produktowych. W efekcie zdecydowaliśmy się przyznać wyróżnienia tym właśnie serwisom.