Kupujemy Blu-ray


Onkyo BD-SP807

Zaawansowany, audiofilski odtwarzacz Blu-ray Onkyo, opatrzony prestiżowym certyfikatem THX.

Kupujemy Blu-ray

Onkyo BD-SP807

Flagowym odtwarzaczem Blu-ray w ofercie Onkyo jest BD-SP807. Urządzenie ma solidną, wysoką, metalową obudowę, stylistycznie dopasowaną do amplitunerów tego producenta. Odtwarzacza nie można pomylić z produktem innego wytwórcy. Obudowa jest ciężka, sztywna i dobrze zabezpiecza napęd optyczny przed wibracjami. Na jej frontowym panelu umieszczono przyciski do sterowania podstawowymi funkcjami oraz duży wyświetlacz prezentujący informacje w charakterystycznym dla modeli Onkyo zielonym kolorze. Obok wyświetlacza znalazł się także czytnik kart pamięci SD.

Odtwarzacz opatrzony został prestiżowym certyfikatem THX, świadczącym o zastosowaniu wysokiej jakości komponentów. Urządzenie uruchamia się dość wolno - ok. 40 s i tyle samo trwa wczytywanie filmów Blu-ray. Na pocieszenie pozostaje fakt, że podobnej klasy modele Denona czy Marantza wcale nie są szybsze. Na tylnym panelu obudowy odtwarzacza zamontowano bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się m.in. HDMI, wielokanałowe analogowe wyjście audio 7.1 czy złącze Ethernet. To ostatnie pozwala podłączyć obsługujące funkcję BD Live urządzenie do Internetu i przy odtwarzaniu płyt Blu-ray pobierać materiały dodatkowe. Umożliwia także pobieranie aktualizacji oprogramowania sterującego BD-SP807 (tzw. firmware).

Zobacz również:

  • Recenzja: Testujemy wideorejestrator Xblitz Z8 Night - idealny prezent dla każdego kierowcy

Wysokiej jakości dźwięk

Kupujemy Blu-ray

Wygodny, z dobrze rozplanowanymi klawiszami.

Odtwarzacz wyposażono w komplet dekoderów audio HD (z Dolby TrueHD i DTS-HD MA włącznie) i rozbudowaną sekcję audio - każdy z ośmiu kanałów obsługuje oddzielny przetwornik DAC 192 kHz/24-Bit. Dzięki temu czyste, przestrzenne brzmienie jest wysokiej jakości, zarówno na cyfrowym wyjściu HDMI, jak i 8-kanałowym analogowym. Szczególnie ta ostatnia właściwość ucieszy posiadaczy dobrych wzmacniaczy pozbawionych dekoderów audio HD czy portu HDMI.

Szczegółowy obraz

Kupujemy Blu-ray

Werdykt PC Worlda

Sekcja wideo BD-SP807 również została dobrze przygotowana. Zamontowano w tym modelu nowy, wysokiej klasy procesor wideo Anchor Bay Technology - ABT1030. Układ ten dokonuje m.in. progresywnego skalowania obrazu do trybu 1080p, redukuje szumy i, co bardzo istotne, podczas usuwania przeplotu wykorzystuje bardzo zaawansowany mechanizm, biorący pod uwagę ruch obiektów prezentowanych na ekranie. To skutkuje dobrą płynnością obrazu i brakiem błędów związanych z procesem obróbki sygnału wideo. Działanie procesora wyraźnie poprawia jakość odtwarzanego obrazu nawet w przypadku filmów niskiej rozdzielczości.

Dzięki zastosowaniu układów poprawiających jakość sygnału wideo, obraz (także przeskalowany) jest bardzo stabilny i szczegółowy. Ma też prawidłowo zbalansowane, dobrze nasycone, naturalne kolory i głęboką, zróżnicowaną czerń. Warto dodać, że BD-SP807 potrafi odtwarzać filmy DivX HD i AVCHD - także z kart pamięci SD (na frontowym panelu ma czytnik takich kart).

Cena: 3300 zł

Dystrybutor: E.I.C., www.eic.com.pl

Wymiary: 43,5x10,8x31,2 cm (szer./wys./gł.)

Waga: 5 kg

Funkcje: odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX HD, AVCHD, skalowanie do trybu1080p, progresywne skanowanie, ustawianie parametrów obrazu, BD Live

Złącza: HDMI, kompozytowe, komponentowe, wyjście analogowe 7.1, wyjście stereo RCA, wyjście cyfrowe audio optyczne i elektryczne, Ethernet, czytnik kart SD

Panasonic DMP-B15

Pierwszy na świecie przenośny odtwarzacz Blu-ray wypada świetnie pod względem funkcjonalności i jakości obrazu, lecz jego cena, naszym zdaniem, jest zaporowa.

Kupujemy Blu-ray

Panasonic DMP-B15

Przetestowaliśmy pierwszy na naszym rynku przenośny odtwarzacz Blu-ray. Ważące 1,7 kg urządzenie, w porównaniu z modelami DVD, ma większą i grubszą (6 cm) obudowę.

Sprzedawane jest razem z uchwytem pozwalającym zamontować je w aucie na zagłówku fotela oraz specjalnym kablem umożliwiającym zasilanie z gniazda samochodowej zapalniczki. Zamontowany w odtwarzaczu akumulator litowo-jonowy wystarcza na 2 godziny i 20 minut pracy urządzenia.

Obraz na ekranie

Kupujemy Blu-ray

Wygodny, z poprawnie rozplanowanymi przyciskami.

DMP-B15 jest wyposażony w dobrej jakości obrotowy ekran LCD o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1024x600 pikseli. Prezentowany na nim obraz jest bardzo ostry, szczegółowy i ma dobrą głębię czerni oraz nasycone, ale nie przejaskrawione kolory. Wadą ekranu są ograniczone kąty widzenia - dobrej jakości obraz zobaczy tylko widz siedzący dokładnie na wprost ekranu.

Przenośny jak stacjonarny

Kupujemy Blu-ray

Werdykt PC Worlda

Istotną zaletą urządzenia jest to, że może ono z powodzeniem pełnić funkcje stacjonarnego odtwarzacza Blu-ray zgodnego ze standardem BD 2.0. Wyposażone zostało bowiem nie tylko w wyjście HDMI, ale i port Ethernet, co pozwala podłączyć go do Internetu i korzystać z funkcji BD Live (dostęp do materiałów dodatkowych przy odtwarzaniu płyt Blu-ray), pobierać nowe wersje oprogramowania sterującego czy uruchomić funkcję Viera Cast (wyświetlanie filmów i zdjęć ze stron internetowych YouTube i Google Picasa). DMP-B15 ma także czytnik kart SD i potrafi odtwarzać zapisane na tym nośniku pliki audio (MP3), zdjęcia cyfrowe (JPEG) i filmy HD nagrane kamerami cyfrowymi (AVCHD). Niestety, z kart nie można odtwarzać DivX-ów, ale jeśli są zapisane na płytach, odtwarzacz sprawnie je obsługuje, także z polskimi napisami w .txt.

Cena: 2700 zł

Dystrybutor: Panasonic Polska, www.panasonic.pl

Wymiary: 25,6x5,9x20 cm (szer./wys./gł.)

Waga: 1,7 kg

Funkcje: odtwarzanie MP3, JPEG, DivX-ów oraz filmów AVCHD (z kart SD), tryby dźwięku przestrzennego, uwypuklanie dialogów, regulacje parametrów obrazu, skalowanie rozdzielczości do trybu 1080p, progresywne skanowanie, Viera Cast

Złącza: HDMI 1.3, wejście i wyjście kompozytowe, Ethernet, wyjście słuchawkowe, czytnik kart SD