Kupujemy Blu-ray


Philips BDP9500

Odtwarzacz Blu-ray wykonany solidnie, dobrze wyposażony, oferujący wysokiej jakości obraz i dźwięk.

Kupujemy Blu-ray

Philips BDP9500

Model BDP9500 to obecnie najbardziej zaawansowany odtwarzacz Blu-ray w ofercie Philpsa. Urządzenie ma atrakcyjną stylistycznie, dość wysoką obudowę, którą wykonano z grubych płyt szczotkowanego aluminium. Na jej przednim panelu, za przesuwaną klapką, umieszczono port USB, umożliwiający sprawne odtwarzanie z przenośnych dysków plików audio MP3, cyfrowych zdjęć oraz filmów DivX i MKV z polskimi napisami w .txt. Odtwarzacz uruchamia się ok. 20 s i tyle samo też trwa wczytywanie filmów Blu-ray. Model ten jest zgodny ze standardem BD 2.0 - ma port Ethernet oraz wbudowaną pamięć flash, dzięki czemu może obsługiwać funkcję BD Live (pobieranie materiałów dodatkowych z Internetu).

Zobacz również:

  • Recenzja: Testujemy wideorejestrator Xblitz Z8 Night - idealny prezent dla każdego kierowcy

Procesor wideo

Kupujemy Blu-ray

Wygodny, wykonany z dobrych materiałów, ale bez podświetlanych klawiszy.

Sekcja wideo odtwarzacza została solidnie wyposażona. Zamontowany w urządzeniu procesor wideo Marvell Qdeo nie tylko sprawnie usuwa przeplot i skaluje obraz do rozdzielczości Full HD, ale też doskonale sprawdza się w roli układu redukującego szumy. Jakość oferowanego przez urządzenie obrazu jest bardzo wysoka. Jest on niezwykle ostry i szczegółowy, z żywymi, naturalnymi kolorami, zarówno odtwarzany z płyt Blu-ray, jak i w przypadku przeskalowanego do rozdzielczości 1080p. Warto dodać, że BDP9500 dysponuje systemem regulacji położenia prezentowanych na ekranie napisów. Stworzono go przede wszystkim z myślą o współpracy z modelami telewizorów Philipsa z ekranami w formacie 21:9, ale przyda się on także użytkownikom projektorów z obiektywami anamorficznymi.

Dekodery audio HD

Kupujemy Blu-ray

Werdykt PC Worlda

Odtwarzacz został wyposażony we wszystkie dekodery audio HD z Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio i DTS-HD High Resolution włącznie. Korzystając z czytelnego menu ekranowego, można dokonywać regulacji parametrów ich pracy - np. określać głośność poszczególnych kolumn, odległość głośników od miejsca odsłuchowego czy zakres przetwarzanego przez kolumny pasma. Zdekodowany, wielokanałowy dźwięk można nie tylko wyprowadzić cyfrowym złączem HDMI, ale i 8-kanałowym wyjściem analogowym. W obu przypadkach jakość oferowanego sygnału audio jest bardzo dobra. Brzmienie jest bardzo przestrzenne, mocne, czyste i dynamiczne. Trzeba dodać, że urządzenie ma dedykowane wyjście stereo i dysponuje specjalną sekcją audio, wyposażoną w wysokiej klasy przetworniki Burr-Brown, oraz niezależną sekcją zasilania, obsługiwaną przez transformator toroidalny. Dzięki temu może także pełnić funkcję dobrej klasy odtwarzacza CD, generującego dynamiczny dźwięk, z prawidłowo kontrolowanym basem i dobrze budowaną sceną dźwiękową.

Cena: 1900 zł

Dystrybutor: Philips Poland, www.philips.pl

Wymiary: 43,5x9,1x26,8 cm (szer./wys./gł.)

Waga: 4,2 kg

Funkcje: regulacje parametrów obrazu, konfiguracja dekoderów, zoom, odtwarzanie MP3, JPEG, DivX, MKV z polskimi napisami .txt, AVCHD, skalowanie obrazu do trybu 1080p, regulacja miejsca wyświetlania napisów ekranowych

Złącza: HDMI, komponentowe, kompozytowe, wyjście cyfrowe audio elektryczne i optyczne, wyjście analogowe audio, wyjście analogowe 7.1, Ethernet, USB

Panasonic DMP-BDT300

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray Panasonica wyposażony w gniazda HDMI 1.4 przesyłające obraz Full HD 3D.

Kupujemy Blu-ray

Panasonic DMP-BDT300

Przetestowaliśmy pierwszy odtwarzacz Blu-ray Panasonica zdolny wyświetlać obraz Full HD 3D. Wizualnie nowy model nie różni się od poprzedników. Centralnie, na froncie urządzenia, za odchylaną klapką umieszczono szufladę napędu, a po jej prawej stronie, pod kolejną klapką, ukryto czytnik kart pamięci SD i złącze USB.

Funkcjonalność

Kupujemy Blu-ray

Wygodny, wykonany z dobrych materiałów, ale bez podświetlanych klawiszy.

Patrząc na tylny panel urządzenia, najbardziej rzucają się w oczy dwa złącza HDMI - rzecz niespotykana w odtwarzaczach Blu-ray. Takie rozwiązanie to ukłon w stronę użytkowników, którzy kupili odtwarzacz z telewizorem 3D, ale mają amplituner nie obsługujący HDMI 1.4. W ten sposób jednym przewodem mogą przesłać film Full HD 3D do telewizora, a drugim - wielokanałowy dźwięk do wzmacniacza lub systemu kina domowego. Ponadto odtwarzacz wyposażono w zewnętrzny moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi, pracujący w wydajnym standardzie "n" (300 Mb/s). Kontroler umieszcza się w drugim porcie USB, zlokalizowanym na tylnym panelu obudowy. Jego instalacja jest prosta - po podłączeniu wystarczy wybrać tylko odpowiednią opcję w menu konfiguracyjnym. Urządzenie obsługuje wszystkie popularne standardy szyfrowania połączeń sieciowych i poprawnie współpracowało z naszą siecią komputerową. Poza Wi-Fi w urządzeniu znalazło się także tradycyjne złącze sieciowe Ethernet. Po podłączeniu do Internetu można korzystać z funkcji Viera Cast (oferującej dostęp do wybranych serwisów internetowych) oraz BD Live - interaktywnych opcji filmów Blu-ray. Z kolei port USB oraz czytnik kart SD HC pozwala na odtwarzanie z podłączonych w ten sposób do odtwarzacza dysków, zdjęć cyfrowych JPEG, plików audio MP3, filmów DivX czy AVCHD i DivX HD z polskimi napisami. DMP-BDT300 pracuje sprawnie i naprawdę szybko - uruchomienie ze stanu uśpienia zajmuje 7 s, natomiast do odtworzenia filmu potrzebuje 22 s.

Obraz i dźwięk

Kupujemy Blu-ray

Werdykt PC Worlda

Urządzenie testowaliśmy wraz z 50-calową plazmą 3D Panasonica oraz dołączanymi do niej aktywnymi okularami migawkowymi. Efekt 3D był oszałamiający - trójwymiarowy obraz był ostry, detaliczny i pozbawiony defektów. Najnowszy odtwarzacz Panasonica wyposażono w sprawdzony w modelu BD85 procesor obrazu PHL Reference Chroma Plus. Sprawnie poprawia on płynność ruchów i dba o dobrą jakość obrazu. Ten jest znakomitej jakości - kolory są żywe, gradacja czerni doskonała, a całość ostra, kontrastowa i odpowiednio nasycona. Dotyczy to zarówno materiału z płyt Blu-ray, jak i filmów z DVD przeskalowanych do 1080p. Jeśli chodzi o dźwięk, to DMP-BDT300 ma komplet najnowszych dekoderów audio HD (z DTS HD i Dolby TrueHD włącznie). Choć wyposażono go w wyjścia analogowe 7.1, polecamy przesłanie dźwięku do amplitunera złączem HDMI - oferuje bardziej dynamiczne, pełne brzmienie. Odtwarzacz dysponuje także układem Re-Master, przeznaczonym głównie do poprawiania dźwięku odtwarzanego z plików MP3 czy ze ścieżek audio płyt DVD. Można uruchomić jeden z kilku trybów jego pracy. Pierwszy wyraźnie dodaje brzmieniu dynamiki, drugi z kolei sprawia, że dźwięk jest bardziej miękki. Trzeci, najmniej udany, za mocno uwydatnia bas i "podciąga" wysokie tony. Z kolei najnowsze tryby, których zadaniem jest imitacja dźwięku uzyskiwanego ze wzmacniaczy lampowych, wyraźnie ocieplają brzmienie.

Cena: 2099 zł

Dystrybutor: Panasonic Polska, www.panasonic.pl

Wymiary: 43x5,5x24,9 cm (szer./wys./gł.)

Waga: 2,6 kg

Funkcje: tryb 3D, regulacje parametrów obrazu, skalowanie rozdzielczości obrazu do 1080p, zaawansowane progresywne skanowanie, odtwarzanie MP3, JPEG, AVCHD i DivX HD, Viera Cast, Wi-Fi, komplet dekoderów audio HD, poprawa czytelności dialogów, tryby dźwięku przestrzennego, Re-Master

Złącza: 2 x HDMI 1.4, komponentowe, kompozytowe, Ethernet, wyjście analogowe 7.1, cyfrowe wyjście optyczne i elektryczne, audio stereo, czytnik SD, 2 x USB